Patrik Hrehorčák otváral skóre na ľade Plzne, skórovali aj Peter Trška a Michal Krištof

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

PRAHA – Vedúci tím českej najvyššej hokejovej súťaže Oceláři Třinec zvíťazil v nedeľnom zápase 17. kola na ľade Plzne 2:1. Gólom k tomu prispel aj slovenský útočník Patrik Hrehorčák, ktorý v 10. min otvoril skóre duelu. Jeho spoluhráč Vladimír Dravecký si pripísal asistenciu na víťazný zásah Martina Růžičku v 51. minúte. Třinec zaznamenal štvrté víťazstvo v sérii.

Jeho spoluhráč Vladimír Dravecký si pripísal asistenciu na víťazný zásah Martina Růžičku v 51. minúte. Třinec zaznamenal štvrté víťazstvo v sérii.

Slováci sa strelecky presadili aj v zápase Zlín - Brno (5:3). Za domácich otvoril skóre v 1. minúte Peter Trška. V 6. minúte vyrovnal Michal Krištof. "Berani" napriek víťazstvu zostávajú v tabuľke poslední s mankom šiestich bodov na predposledné Kladno.

Česká liga - 17. kola:

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 30. Bulíř – 10. HREHORČÁK, 51. Růžička (DRAVECKÝ).

Energie Karlove Vary - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Góly: 8. Osmík, 23. Havlín (Koblasa) – 27. Lednický, 32. Krenželok, 50. Kalus.

Berani Zlín - Kometa Brno 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Góly: 1. TRŠKA, 18. Honejsek, 27. Hejcman (T. MIKÚŠ), 49. Veselý (T. MIKÚŠ)), 54. Vopelka (T. MIKÚŠ) – 6. KRIŠTOF, 11. Mallet (HAŠČÁK), 35. Horký (KRIŠTOF).
/M. Tomek (Brno) odchytal celý duel a kryl 33 striel/

Bílí Tygři Liberec - Verva Litvínov 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 7. Ordoš (P. Jelínek, Filippi), 10. Melancon (Klepiš), 40. P. Jelínek (J. Vlach).
/D. Godla (Litvínov) odchytal celý duel a kryl 22 striel/

Rytíři Kladno - Motor České Budějovice 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Góly: 18. a 27. Hlava, 33. Dotchin, 35. Kubík – 20. Percy, 21. Pech, 60. Hanzl

Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 12. Říčka (J. MIKUŠ), 17. Rohlík, 25. Říčka, 64. Nakládal – 18. Bičevskis, 37. Raška, 60. Fořt

HC Olomouc - Sparta Praha 4:3 pp a sn (0:0, 0:1, 3:2 – 0:0)
Góly: 56. Ondrušek, 58. Káňa, 59. Krejčí, rozhodujúci sam nájazd Nahodil – 32. Dvořák, 43. Horák, 55. Zikmund.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Vladimír Dravecký HC Oceláři Třinec Patrik Hrehorčák