Set nestratil ani vo finále: Nezastaviteľný Sinner vyrovnal trio Djokovič, Medvedev a Zverev

Jannik Sinner s víťaznou trofejouJannik Sinner s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

ANTVERPY - Taliansky tenista Jannik Sinner vyhral turnaj v Antverpách a pripísal si štvrtý titul v sezóne. V dnešnom finále si poradil dvakrát 6:2 s Diegom Schwartzmanom z Argentíny.

Dvadsaťročný Sinner v súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov potvrdil úlohu favorita a k celkovo piatemu titulu došiel bez straty setu. Bez zaváhania až do dneška prechádzal turnajom aj Schwartzman, ktorý premárnil šancu získať piaty triumf a prehral piate z posledných šiestich finále.

Sinner sa štvrtým titulom v počte tohtoročných úspechov vyrovnal trojici Novak Djokovič, Daniil Medvedev a Alexander Zverev. Viac turnajov v sezóne ovládol iba Casper Ruud z Nórska, ktorý triumfoval päťkrát.

Jannik Sinner (Tal.-1) - Diego Schwartzman (2-Arg.) 6:2, 6:2

Viac o téme: Diego Schwartzman Jannik Sinner ATP Antverpy
  • Zdroj: TASR, ČTK