VIDEO Už tretí titul v priebehu dvoch mesiacov: Anett Kontaveitová siaha na Turnaj majsteriek!

Anett Kontaveitová s víťaznou trofejouAnett Kontaveitová s víťaznou trofejou Zdroj: TASR/AP/Alexander Zemlianičenko

MOSKVA - Estónska tenistka Anett Kontaveitová vyhrala Kremlin Cup a oslavuje tento rok už tretí titul, pričom všetky získala behom dvoch mesiacov. Estónska tenistka zdolala vo finále v Moskve domácu Jekaterinu Alexandrovovú po takmer dvoch a pol hodinách 4:6, 6:4 a 7:5.

Dvadsiata hráčka rebríčka predviedla veľký obrat, pretože po prehratej úvodnej sade prehrávala už 0:4, ale nakoniec v moskovskej hale vybojovala trofej rovnako ako nedávno v Ostrave a Clevelande. Len dve hráčky tento rok získali toľko titulov: Barbora Krejčíková má rovnako tri z French Open, Prahy a Štrasburgu a štatistikám dominuje svetová jednotka Austrálčanka Ashleigh Bartyová s piatimi.

Anett Kontaveitová a Jekaterina Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Alexander Zemlianičenko

V poradí WTA by si mala Kontaveitová polepšiť na životné 14. miesto a posilnila svoje nádeje na účasť na Turnaji majsteriek v Mexiku. Bojovať o neho bude v budúcom týždni v Kluži. Rumunská vláda v sobotu rozhodla, že turnaja Transylvania Open sa nebudú môcť zúčastniť diváci kvôli hrozbe šírenia covidu-19.

ženy - dvojhra - finále: Anett Kontaveitová (Est.-9) - Jekaterina Alexandrovová (Rus.)  4:6, 6:4, 7:5

Viac o téme: Kremlin Cup Anett Kontaveitová Jekaterina Alexandrovová
  • Zdroj: TASR, ČTK