Red Bull opäť oslavuje: Max Verstappen zvíťazil na Veľkej cene USA!

Max VerstappenMax Verstappen Zdroj: SITA/AP/Eric Gay

AUSTIN - Holanďan Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na Veľkej cene USA, 17. podujatí seriálu F1. Na druhom mieste prišiel do cieľa Brit Lewis Hamilton na Mercedese, tretí finišoval Verstappenom tímový kolega Mexičan Sergio Pérez.

Pre Verstappena to bolo 8. víťazstvo v sezóne (18. v kariére), po ktorom v priebežnom hodnotení navýšil náskok na Hamiltona na 12 bodov.

Do konca sezóny ostáva ešte päť podujatí, nasledujúce je na programe v nedeľu 7. novembra.

Hamilton odštartoval z 2. pozície za víťazom kvalifikácie Verstappenom, s ktorým už v úvodných zákrutách absolvoval jazdecký súboj. Holanďan nakrátko vyšiel z trate a do čela sa posunul Hamilton. Viacerí pretekári vrátane Verstappena prezuli už po 10. kole a v popredí sa ustálilo poradie Hamilton - Verstappen - Pérez - Leclerc. Dôležité momenty sa udiali v boxoch, resp. po návrate z nich. Verstappen prezul v 30. kole, Hamilton až o 9. kôl po ňom a vrátil sa na trať na 2. pozícii. Na čerstvejších pneumatikách si na Verstappena veril, postupne sťahoval náskok, no Holanďan si dokázal udržať dostatočný náskok a nedovolil Hamiltonovi ani využiť systém DRS. Hamilton získal bod navyše za najrýchlejšie kolo.

Lewis Hamilton a Max Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Nick Didlick

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Lewis Hamilton Veľká cena USA Max Verstappen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy