Aj Djokovič by sa potešil: Nezaočkovaní tenisti možno budú môcť hrať na Australian Open

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Hamish Blair

MELBOURNE - Tenisti, ktorí nie sú zaočkovaní proti koronavírusu, by predsa len napriek predchádzajúcim informáciám mali dostať víza do Austrálie, aby sa mohli v januári zúčastniť úvodného grandslamu sezóny v Melbourne. Na rozdiel od očkovaných ale budú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu. V e-maile, ktorý prenikol do médií, to napísali predstavitelia WTA Tour tenistkám.

Podľa agentúry Reuters neabsolvovala vakcináciu proti Covidu-19 zhruba tretina tenistov a tenistiek. Nejasný je napríklad status svetovej jednotky Novaka Djokoviča zo Srbska, ktorý nechce verejne komentovať, či sa nechal zaočkovať.

Minulý týždeň austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke uviedol, že pre tenisových profesionálov nebudú platiť žiadne výnimky a bez očkovania víza nedostanú. WTA však tenistkám napísala, že na základe diskusií s usporiadateľskou organizáciou Tennis Australia budú môcť neočkované hráčky po absolvovaní štrnásťdňovej karantény na Australian Open štartovať. To isté by malo platiť aj pre mužov.

Zmierneniu podmienok by mohlo napomôcť to, že štát Victoria, v ktorom leží Melbourne, dosiahne v novembri zaočkovanosť 90 percent dospelej populácie. "Každého minulý týždeň povzbudilo uvoľnenie opatrení. Dúfame, že by sme mohli usporiadať Australian Open v podobných podmienkach ako pred pandémiou, ak to bude možné," uviedla organizácia Tennis Australia. O podmienkach pre tenistov sa podľa ich vyjadrenia stále rokuje.

Pred tohtoročným Australian Open museli do karantény po prílete do krajiny všetci tenisti, väčšina z nich mohla vychádzať z hotela na tréningy.

Viac o téme: Novak Djokovič Koronavírus Očkovanie Alex Hawke
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy