V Taliansku sa červenalo: Niečo také sa v Serii A ešte nikdy nestalo

Jose MourinhoJose Mourinho Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

RÍM - V nedeľňajších zápasoch talianskej futbalovej ligy dostali hneď štyria tréneri červenú kartu a postarali sa tak o rekord Serie A. Za protesty a iné nevhodné správanie boli potrestaní vo vzájomnom dueli José Mourinho z AS Rím a Luciano Spalletti z Neapola, ďalej Simone Inzaghi z Interu Miláno a Gian Piero Gasperini z Bergama.

Mourinho musel minulý týždeň stráviť na lavičke AS Rím štvrtkový debakel 1:6 v Európskej konferenčnej lige na ihrisku nórskeho Bodö/Glimt a v nedeľu dostal červenú kartu v závere zápasu proti Neapolu. "Nebol som spokojný s výrokmi rozhodcu, ale nepovedal som mu ani slovo," kritizoval svoje vylúčenie po zápase, ktorý sa skončil bezgólovou remízou.

Po záverečnom hvizde dostal červenú kartu aj tréner lídra tabuľky Spalletti, ktorý podľa názoru rozhodcu ironicky tlieskal. "Išiel som za ním a povedal mu: 'Dobrá práca'. A on mi dal červenú, som z toho zničený," uviedol bývalý kouč Rimanov Spalletti, ktorého súčasní zverenci stratili v nedeľňajšom 9. kole prvé body v sezóne.

Svoje vylúčenie nechápal ani Gasperini z Bergama, ktorý musel z lavičky v závere domáceho zápasu proti Udinese (1:1). "Vôbec som sa nehneval, nikto na lavičke si na nič nesťažoval. A rozhodca za mnou prišiel, nič som nepovedal a dostal som červenú. Rozhodcovia sú problém, mali by rovnako ako my vysvetľovať svoje rozhodnutia," hneval sa Gasperini.

Naopak pochybnosti nepanovali o dôvodoch červenej karty, ktorú videl Inzaghi. Trénera majstrovského Interu nahnevala v posledných minútach prestížneho "Derby o Taliansku" penalta pre Juventus, ktorú rozhodca odpískal po zhliadnutí videa. Inzaghi na arbitra kričal a hodil nahnevane na zem rozlišovací dres. Paolo Dybala z pokutového kopu v 89. minúte vyrovnal na 1:1.

Viac o téme: Luciano Spalletti SSC Neapol José Mourinho Gian piero gasperini Inter Miláno AS Rím Atalanta Bergamo Simone Inzaghi