K favoritom patriť nebudú: Francúzi sa musia zaobísť bez svojej jednotky

Francúzsky tenista Ugo HumbertFrancúzsky tenista Ugo Humbert Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

PARÍŽ - Tenisti Francúzska nemajú v nominácii na novembrové finále Davis Cupu, v ktorom sú jedným zo súperov českého tímu v skupine, aktuálne rebríčkovú jednotku Gaela Monfilsa. Najvyššie postaveným singlistom päťčlenného výberu je 29. hráč sveta Ugo Humbert.

Okrem 21. tenistu rebríčka Monfilsa chýba vo francúzskej nominácii napríklad aj trojka Benoit Paire (44.). Tridsaťdvaročný búrlivák už tento rok za nevhodné správanie dostal od národnej federácie zákaz štartu na olympijských hrách v Tokiu.

Spolu s Humbertom sú v tíme Arthur Rinderknech (65.), tridsaťpäťročný Richard Gasquet (76.) a členovia Top 10 deblového rebríčka Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut.

Zverenci kapitána Jaroslava Navrátila sa s Francúzskom stretnú na úvod základnej skupiny C v Innsbrucku 28. novembra. Tretím účastníkom skupiny je Británia, ktorá rovnako ako Česi zatiaľ nomináciu neoznámila. Nebude v nej trojnásobný grandslamový víťaz Andy Murray, ktorý sa účasti vzdal, nemal by ale chýbať čerstvý víťaz z Indian Wells Cameron Norrie. Najlepší český tenista Jiří Veselý je aktuálne na 78. mieste rebríčka.

Finálový turnaj sa popri Innsbrucku hrá tiež v Turíne a Madride, v španielskej metropole 5. decembra vyvrcholí.

Viac o téme: Richard Gasquet Benoit Paire Pierre-Hugues Herbert Ugo Humbert Arthur Rinderknech FrancúzskoGael Monfils Nicolas Mahut.
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy