S Vlhovou už nie som v kontakte, priznal Magoni: S novou zverenkyňou prichádzajú aj nové ciele

Livio MagoniLivio Magoni Zdroj: TASR/Michal Svítok

SÖLDEN - Premiéru pri novej zverenkyni si počas uplynulého víkendu odbil aj bývalý tréner Petry Vlhovej Livio Magoni. Ten sa po skončení kontraktu pri slovenskej lyžiarke presunul k slovinskému tímu a momentálne pôsobí ako šéftréner Mety Hrovatovej. Mladá Slovinka zopakovala úspech z minulej sezóny a v úvodnom obrovskom slalome sezóny obsadila výborné šieste miesto.

Taliansky tréner si zobral okrem mladej hviezdy na starosť aj slovinský ženský tím a čaká ho neľahká úloha. Na olympijských hrách by totiž chceli hviezdy spod Triglavu poriadne prekvapiť. Sám si však uvedomuje, že to nebude jednoduché, ako pri predošlých dvoch zverenkyniach. „Projekt nemôže byť rovnaký, ako som mal s Tinou Mazeovou a Petrou Vlhovou, pretože Meta nemá rovnaký štartovací bod. Párkrát stála na pódiu, no nikdy nevyhrala. Obe moje predchádzajúce zverenkyne boli víťazky pretekov Svetového pohára. Vedeli, ako sa dostať na vrchol. Meta musí najprv vyhrať, potom budeme vedieť viac,” rozhovoril sa pre slovinský portál Večer

Meta Hrovatová na pretekoch Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

V rakúskom stredisku sa rozhodli štartovať, pretože práve obrovský slalom je najsilnejšia zbraň mladej Slovinky. „Na začiatku našej spolupráce sme dali prednosť súťaži v obrovskom slalome, kde vlani dosahovala solídne výsledky. Naším cieľom je aj konzistentnosť, zaradiť sa medzi najlepších počas celej sezóny, nielen na jedných pretekoch. Meta je momentálne mimo top 30 a musí sa najskôr vrátiť na vrchol rebríčka. Až potom uvidíme, čoho je schopná.”

S Petrou nie je v kontakte

Popravde, s Petrou Vlhovou a celým jej tímom sa taliansky mág nerozišiel veľmi dobre a tak je jasné, že na svahoch sa spolu asi často rozprávať nebudú. Magoni totiž prezradil, že s víťazkou veľkého glóbusu z minulej sezóny nie je ani v kontakte. „Momentálne s Vlhovou nekomunikujeme. Ale som v kontakte s Tinou Mazeovou. Hovoríme o všetkom, len nie o lyžovaní.”

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Martin Baumann

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy