VIDEO Golden State vyhrali aj svoj štvrtý duel v novom ročníku NBA: Curry bol hviezdou palubovky

Útočník Luguentz Dort (5) z Oklahoma City a Stephen Curry (30) z Golden State Warriors počas zápasu zámorskej basketbalovej NBAÚtočník Luguentz Dort (5) z Oklahoma City a Stephen Curry (30) z Golden State Warriors počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA Zdroj: TASR/AP/Nate Billings

NEW YORK - Basketbalisti Golden State vyhrali aj svoj štvrtý duel v novom ročníku zámorskej NBA. Na palubovke Oklahomy City uspeli 106:98, pod čo sa 23 bodmi podpísal Stephen Curry. Oklahoma stále čaká na prvý triumf, v jej drese mal Shai Gilgeous-Alexander 30 bodov.

Hráči Los Angeles Lakers aj bez LeBrona Jamesa zvládli drámu v hale San Antonia a domácich zdolali 125:121 po predĺžení. James nenastúpil pre problémy s pravým členkom, no zastúpili ho Anthony Davis s 35 bodmi a 17 doskokmi i Russell Westbrook, ktorý nazbieral 33 bodov, 10 doskokov a osem asistencií. Domácim nempomohlo ani piate triple-double Dejountea Murraya v kariére za 21 bodov, 15 asistencií a 12 doskokov. Rakúšan Jakob Pöltl pridal v drese San Antonia 27 bodov a 14 doskokov. "Aj keď sme prehrávali, stále sme verili, že tento zápas vyhráme. Bola to dráma, ale dokázali sme to a je to pre nás skvelý triumf," povedal pre zámorské médiá kouč Lakers Frank Vogel. Ten bude čakať, ako dopadnú vyšetrenia Davisa, ktorý si v závere riadneho času podvrtol koleno.

Denver prehral na palubovke Utahu 110:122, keď sa v druhom polčase musel zaobísť bez Nikolu Jokiča. Ten sa asi dve minúty pred prestávkou zrazil kolenami s Rudym Gobertom a do hry sa už nevrátil. Napriek tomu bol s 24 bodmi najlepší strelec svojho tímu. "Spýtal som sa ho v polčase ako sa cíti a po konzultácii som ho radšej nechal odpočívať. Ale nemyslím si, že to bude niečo vážne," informoval kouč Denveru Michael Malone.