VIDEO Zahodená penalta a ďalšia trpká prehra FC Barcelona, zaváhal aj Real Madrid

Ronald Koeman na lavičke FC BarcelonaRonald Koeman na lavičke FC Barcelona Zdroj: SITA/Ap/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti FC Barcelona utrpeli tretiu prehru v La Lige v tejto sezóne. V stredajšom stretnutí 11. kola padli na ihrisku Raya Vallecana 0:1, rozhodol o tom v 30. minúte kolumbijský útočník Radamel Falcao.

Hosťujúci holandský útočník Memphis Depay nepremenil v 72. minúte penaltu. Katalánci sú v tabuľke na 9. mieste s 15 bodmi, Vallecano je doma stopercentné, keď piatykrát za sebou vyhralo a poskočilo na 5. pozíciu.

Na čelo priebežnej tabuľky poskočil Real Madrid, hoci v domácom prostredí iba remizoval s Osasunou Pamplona 0:0. Nazbieral 21 bodov rovnako ako traja jeho najbližší prenasledovatelia, disponuje však najlepším skóre.

Valjent pri remíze Mallorcy

Mallorca doma stratila vedenie s FC Sevilla a remizovala 1:1. V 90.+6 minúte víťazstvo hostí po zásahu Lucasa Ocamposa zmaril VAR. V domácom drese celý zápas odohral slovenský reprezentačný obranca Martin Valjent. Brankár Dominik Greif sledoval duel z lavičky náhradníkov. Sevilla figuruje s 21 bodmi na čele tabuľky, Mallorca je dvanásta.

Bodovo sa na FC Sevilla dotiahol mestský rival Betis, ktorý triumfoval nad Valenciou presvedčivo 4:1 a patrí mu tretie priečka. Rovnaký počet bodov má na konte aj štvrtý Real Sociedad San Sebastian, Betis však odohral o zápas viac.

La Liga - 11. kolo:

Real Madrid - Osasuna Pamplona 0:0

RCD Mallorca - FC Sevilla 1:1 (1:0)
Góly: 22. Sanchez - 73. Lamela. ČK: 90.+2 Costa (Mallorca)
/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) bol na lavičke náhradníkov/

Rayo Vallecano - FC Barcelona 1:0 (1:0)
Gól: 30. Falcao

Betis Sevilla - FC Valencia 4:1 (2:1)
Góly: 14. a 30. Iglesias (prvý z 11 m), 61. Pezzella, 68. Juanmi - 39. Paulista

Viac o téme: FC Barcelona Radamel Falcao Rayo Vallecano Memphis Depay