Chvíle hrôzy u našich susedov: Futbalista s voperovaným defibrilátorom skolaboval počas zápasu

Raphael Dwamena ešte v drese ZaragozyRaphael Dwamena ešte v drese Zaragozy Zdroj: Profimedia

LINZ - Stredajšie osemfinálové stretnutie Rakúskeho pohára vo futbale medzi Linzom a Hartbergom nedohrali po kolapse Raphaela Dwamenu. Dvadsaťšesťročný útočník domácich, ktorý už mal v minulosti problémy so srdcom, sa zrútil v prvom polčase a po zásahu záchranárov ho previezli do nemocnice. Podľa najnovších informácií agentúry APA by ho z nej mohli prepustiť už vo štvrtok alebo v piatok predpoludním.

Ghančan trpí srdcovou arytmiou a od roku 2020 má voperovaný defibrilátor. Hlavný rozhodca Andreas Heiss najprv za stavu 0:0 prerušil zápas a zakrátko sa oba tímy dohodli na odložení duelu. "Od prvého momentu nám bolo jasné, že dnes už nebudeme hrať," uviedol hovorca Hartbergu.

Dwamena bol po celý čas pri vedomí a rýchlo sa zotavuje. Klub BW Linz vo štvrtok na svojej oficiálnej stránke zverejnil fotografiu, na ktorej sa usmieva a ukazuje palec hore. "Raphaelovi sa vodí dobre, dnes som ho navštívil a už sa opäť usmieva. Nie je jednoduché stanoviť časovú prognózu, nad svojou budúcnosťou sa musí zamyslieť realisticky. Lekári povedali, že ani raz nebol v ohrození života, jeho defibrilátor zasiahol celkovo štyrikrát. Podstúpil vyšetrenia a už dnes alebo zajtra by sa mohol vrátiť domov. Nehrozí mu nebezpečenstvo, keď sa bude vyhýbať námahe. Ďalší postup budeme konzultovať s lekármi," uviedol športový riaditeľ klubu Tino Wawra.

Viac o téme: Rakúsko TSV Hartberg Raphael Dwamena Blau-Weiß Linz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy