VIDEO Brutálna nehoda tesne pred cieľom: Cyklista nabral nezodpovednú diváčku!

Hrozivá zrážka na pretekoch na Kanárskych ostrovochHrozivá zrážka na pretekoch na Kanárskych ostrovoch Zdroj: Reprofoto Twitter/Diario El Ciudadano

EL HIERRO – O tom, že záverečný šprint v cyklistike nie je žiadna sranda sme sa mali možnosť presvedčiť už mnohokrát. Jedna z najbrutálnejších nehôd sa stala na nedávnych pretekoch horských bicyklov na Kanárskych ostrovoch, ktoré organizovala radnica v meste Frontera.

Ak sa domnievate, že šlo o tradičný hromadný pád, mýlite sa. Za všetko môže nepozorná a mimoriadne nezodpovedná fanúšička, ktorá vbehla na vozovku priamo do dráhy šprintujúceho cyklistu. Ten si šiel po jednoznačné víťazstvo, do cieľa mu chýbalo len pár metrov, no miesto osláv z triumfu putoval do nemocnice.

Žena držala v ruke mobil a do cesty vošla v najnevhodnejšej chvíli. Na mieste zasahovali záchranári a neskôr ju letecky transportovali do nemocnice. Podľa informácií španielskych médií je žena naďalej vo veľmi vážnom stave. Zle-nedobre dopadol aj cyklista, ktorý bol hospitalizovaný s poraneniami hlavy.

"Zraneného cyklistu z El Hierra previezli po nehode s inou osobou do nemocnice. Podľa prvých vyšetrení utrpel menšie poranenie hlavy. Žena, ktorá sa s ním zrazila, bola ošetrená lekármi priamo v dejisku pretekov. Incident vyšetruje polícia," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení pretekov Salmor Bike.

Viac o téme: Nehoda Salmor Bike
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Diario El Ciudadano
  • Zdroj: Športky