Ostrý faul Hromadu, šéf komisie rozhodcov hromží: Ohrozil zdravie súpera!

Jakub HromadaJakub Hromada Zdroj: Profimedia

PRAHA - Rozhodca Ladislav Szikszay sa v stredajšej dohrávke 3. kola českej ligy medzi futbalistami Slavie a Olomouca dopustil hrubej chyby v prospech Pražanov. V 51. minúte mal vylúčiť domáceho stredopoliara Jakuba Hromadu za surový faul na hosťujúceho záložníka Martina Hálu a nie mu udeliť iba žltú kartu.

Chyboval aj videorozhodca Jiří Adam, ktorý mal zasiahnuť a hlavnému odporučiť preskúmanie situácie zo záznamu. Uviedol to predseda komisie rozhodcov Futbalovej asociácie ČR Radek Příhoda. Či budú mať Szikszay s Adamom zastavenú delegáciu, neoznámil.

Hromada v 51. minúte na polovici ihriska ostro fauloval Hálu, ktorému škaredo prišliapol nohu. Hoci videorozhodca situáciu preskúmaval, pôvodný verdikt hlavného rozhodcu nespochybnil a slavistický stredopoliar dostal len žltú kartu.

"Rozhodca mal domácemu hráčovi udeliť červenú kartu za surovú hru. Keď tak neurobil rozhodca na hracej ploche, malo dôjsť k intervencii od VAR (videorozhodcu). Faulujúci hráč svojím zákrokom ohrozil zdravie súpera," uviedol vo videu Príhoda.

Jakub Hromada Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Slavia v čase Hromadovho zákroku viedla 1:0 a náskok v dohrávke udržala až do konca. Pražania sa vďaka víťazstvu dotiahli na druhé miesto tabuľky a strácajú štyri body na vedúcu Plzeň, ktorú privítajú v nedeľu.

Padali aj tresty

Veľkej chyby sa cez víkend dopustil aj rozhodca Pavel Julínek, ktorý nevylúčil sparťana Bořka Dočkala za surový zákrok na nohu Michala Hlavatého z Mladej Boleslavi. Záložníkovi Pražanov udelil iba žltú kartu, hoci situáciu na rozdiel od Szikszaya preskúmaval pri monitore. Julínek rovnako ako ďalší chybujúci rozhodca Karel Hrubeš má zastavenú delegáciu na štyri stretnutia a komisia zároveň oboch preradila na zoznam druhej ligy.

Viac o téme: Slavia Praha Sigma Olomouc Martin Hala Jakub Hromada Ladislav Szikszay Radek Příhoda