VIDEO Sku*vená Plzeň! Český reprezentant hanobil bývalý klub: Čo všetko si schopný urobiť?

Michael Krmenčík po zahodenej šanciMichael Krmenčík po zahodenej šanci Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slávistický futbalista Michael Krmenčík sa po stredajšej dohrávke 3. kola českej prvej ligy proti Olomoucu pridal k fanúšikom Pražanov, ktorí skandovali vulgárny pokrik proti Plzni, kde dlhé roky pôsobil.

Dvadsaťosemročný reprezentačný útočník sa neskôr svojmu niekdajšiemu klubu, s ktorým sa červenobieli stretnú v nedeľnom šlágri v Edene, na sociálnej sieti ospravedlnil. Krmenčíka skritizoval napríklad jeho niekdajší plzenský spoluhráč David Limberský.

Hanlivý pokrik na bývaý klub

Slávistickí fanúšikovia na konci stredajšieho víťazného zápasu (1:0) opakovane skandovali "Zk.....á Plzeň". Priaznivci červenobielych týmto vulgárnym pokrikom častujú neobľúbeného rivala, s ktorým sa stretnú v nedeľnom šlágri 13. kola v Edene. Podľa krátkeho videa na sociálnej sieti si Krmenčík pri skandovaní slávistického "kotla" s fanúšikmi notoval a dvíhal ruku do rytmu hanlivého pokriku.

Ľutuje, že sa nechal strhnúť

"V nedeľu urobím absolútne maximum pre úspech Slavie a verím, že to bude strhujúci súboj dvoch najlepších klubov Česka za posledných 10 rokov. Je mi ale ľúto, že som sa nechal strhnúť v bojovej atmosfére k pokriku, ktorý znevažuje plzenský klub a ospravedlňujem sa," uviedol Krmenčík na instagrame.

Český reprezentant prišiel do Slavie v lete z belgického FC Bruggy na ročné hosťovanie s povinnou opciou na prestup v prípade, že by český šampión prešiel do základnej skupiny Ligy majstrov. To sa Pražanom nepodarilo. Hlavnú časť kariéry ale strávil Krmenčík v Plzni, ktorej je odchovancom. S Viktóriou získal tri ligové tituly. V Slavii sa zatiaľ príliš nepresadil a pripísal si len jeden súťažný gól.

Bývalý spoluhráč mu naložil

Krmenčíka za to, že sa pridal k hanlivému pokriku proti bývalému zamestnávateľovi, skritizoval jeho niekdajší spoluhráč vo Viktórii Limberský, ktorý po minulej sezóne ukončil profesionálnu kariéru. "Čo všetko si schopný urobiť, aby si sa zavďačil fanúšikom SKS, ktorí ťa aj tak nikdy neprijmú? A naopak, teraz si stratil veľa fanúšikov, ktorí ťa mali úprimne radi," uviedol Limberský na instagrame.

Viac o téme: Sigma Olomouc David Limberský FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha Michael Krmenčík
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Isport.cz
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy