Chuligáni vyčíňali aj v Česku: Obkľúčili klubové auto, technického manažéra poslali do nemocnice!

Lavička Sigmy Olomouc počas súboja na ihrisku Slavie PrahaLavička Sigmy Olomouc počas súboja na ihrisku Slavie Praha Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká polícia sa zaoberá napadnutím funkcionárov futbalového Olomouca po stredajšej dohrávke 3. kola prvej ligy na Slavii v areáli Pražanov.

Neznámi chuligáni zaútočili na klubové vozidlo Sigmy, kde sedela trojčlenná posádka. Fanúšikovia zranili bezpečnostného a technického manažéra Milana Zapletala, ktorý musel byť ošetrený v nemocnici, ale je v poriadku.

"Všetko sa udialo strašne rýchlo. Skupina ľudí, nevieme presne, koľko ich bolo, možno 12 až 14, obkľúčila naše klubové auto. Milan z neho vystúpil s tým, že sa situáciu pokúsi vyriešiť. Bol však napadnutý a zbitý. Potom ho odviezli do nemocnice, kde ho ošetrili. Bolo tam nejaké šitie. Je však v poriadku, je to tvrďák," citoval server sport.cz hovorkyňu Sigmy Alici Zbraňkovú.

Ďalšími osobami vo vozidle boli podľa médií obchodný riaditeľ Sigmy Aleš Škerle a ďalšia pracovníčka klubu. Prečo k napadnutiu došlo, zástupcovia hanáckeho klubu netušia. Za útok sa ospravedlnil predseda predstavenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Prípadom sa teraz zaoberá polícia Českej republiky. Veríme, že celý incident bude riadne prešetrený. Ďakujeme Slavii za vyjadrenie podpory, rovnako ako ona takému konaniu nerozumieme. Akékoľvek prejavy násilia do modernej spoločnosti nepatria a ako klub ich kategoricky odsudzujeme," uviedla Sigma vo vyhlásení na svojom webe.

Hanáci v Edene prehrali tesne 0:1. Slavia sa vďaka víťazstvu dotiahla na druhý tím tabuľky Spartu a stráca štyri body na vedúcu Plzeň, ktorú privíta v šlágri jesene v nedeľu.

Viac o téme: Sigma Olomouc SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík Alica Zbraňková Milan Zapletal
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy