Jágra vytočila kritika fanúšikov: Mal som sa na to vykašľať! Hokej by tu dávno nebol

Jaromír Jágr na striedačke KladnaJaromír Jágr na striedačke Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Robí, čo môže. Pre svoj milovaný klub by zniesol aj modré z neba, ak by mohol. Jaromír Jágr je synonymom kladnianskeho hokeja, jeho modlou, vizionárom i ochrancom.

Znie to neuveriteľne, no legendárny hráč s nemenej ikonickým číslom 68 vstúpil do svojej 34. sezóny v profesionálnom hokeji a už o niekoľko mesiacov oslávi okrúhle 50. narodeniny. Okrem toho je majiteľom a manažérom klubu, ktorý ho v osemdesiatych rokoch vychoval pre svetový hokej.

Čože je to päťdesiatka...

Druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL má stále čo ponúknuť a aj napriek blížiacej sa polstoročnici robí všetko preto, aby "rytieri" ostali na extraligovej mape Česka. V sedemnástich zápasoch zaknihoval trinásť kanadských bodov a v tímovej produktivite sú pred ním len Tomáš Plekanec a Nicolas Hlava.

Kladno sa vrátilo do najvyššej súťaže po ročnej pauze, no začiatok sezóny bašte českého hokeja absolútne nevyšiel. Zverenci kanadského trénera Jeffa Paula sa nachádzajú na predposlednom mieste v tabuľke a na pohode im nepridáva ani fakt, že svoje domáce zápasy hrávajú v Rocknet Aréne v 70 kilometrov vzdialenom Chomutove.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Stredočesi neuspeli v deviatich z posledných jedenástich zápasov. V 20. kole boli prikrátki na svojho tabuľkového suseda z Litvínova a po tesnej prehre 3:4 sa na facebookom profile klubu spustila lavína kritiky. Fanúšikovia svoj milovaný klub ani trochu nešetrili, schytal to herný prejav Kladna, obrana i samotný Jaromír Jágr.

Mohli sme mať všetci pokoj

Štipľavé komentáre namosúrených priaznivcov slávneho českého klubu nenechali chladným dvojnásobného víťaza Stanleyho pohára, ktorý im poslal veľavravný odkaz.

"Z niektorých vašich názorov je mi naozaj smutno. Chápem, že všetci chcete, aby mužstvo vyhrávalo, to ja tiež. Hráme celú sezónu vonku, mužstvo sa skladalo, keď už väčšina hráčov bola 'rozobraná', momentálne máme osem zranených, dnes sa dvaja vrátili. Niekedy nám osud nepraje, ale ja bojujem ďalej. A budem, pokiaľ to pôjde. Nie za seba, ale za Kladno. Keď čítam názory niektorých fanúšikov (čo všetko je zlé), tak si občas hovorím, či som sa na to nemal už dávno vykašľať, mohli sme mať všetci pokoj. Hokej by tu už dávno nebol, to mi verte," napísal Jágr.

Družina jedného z najlepších hráčov všetkých čias sa najbližšie stretne s obhajcom majstrovského titulu z Třinca, ktorý je so 46 bodmi jednoznačným lídrom extraligy.

Viac o téme: Jaromír Jágr Tomáš Plekanec Rytíři Kladno Jeff Paul Nicolas Hlava
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy