VIDEO Hádzanárov preveria Srbi: Nie je čas na nejakú schovávačku, tvrdí Kukučka

Na snímke tréning hráčov slovenskej mužskej reprezentácie v hádzanej pred prípravným dvojzápasom proti SrbskuNa snímke tréning hráčov slovenskej mužskej reprezentácie v hádzanej pred prípravným dvojzápasom proti Srbsku Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

TOPOĽČANY - Slovenskí hádzanári majú za sebou prvé tréningy na sústredení v Topoľčanoch. Reprezentačný tréner Peter Kukučka má pre nadchádzajúce prípravné zápasy so Srbskom k dispozícii kompletný 20-členný káder.

"Za týždeň sa nedajú natrénovať nejaké veľké veci, ale určite je tu nejaký čas a priestor na zlepšenie, najmä súhry. Mne sa v predchádzajúcich zápasoch páčila naša defenzíva. Keď funguje obrana, tak nie je taký veľký tlak na útok. Potrebujeme hrať však dobre aj v útoku a dávať góly. Predovšetkým chceme nadviazať na dva vydarené letné bloky prípravy v Egeri. Už na krátkom zraze v septembri i teraz na prvých tréningoch bolo vidieť, že chalani už vedia, čo chceme hrať," prezradil na utorkovom brífingu tréner Kukučka podľa webu slovakhandball.sk.

 

 

Kouča Slovákov teší forma hráčov, čo potvrdzujú svojimi vydarenými vystúpeniami v kluboch. Po zmene klubovej príslušnosti sa napríklad k výborným výkonom rozohral Jakub Prokop, ktorý patrí v drese Navy k najlepším strelcom najvyššej španielskej súťaže.

"Dúfam, že im to vydrží aj v nasledujúcich mesiacoch, aby si formu preniesli potom aj do reprezentácie. To je základ. Predtým sme mali aj zrazy s hráčmi, ktorí vo svojich tímoch nehrávali a snažili sme sa ich nakopnúť a postaviť na nohy. Teraz máme pozície minimálne zdvojené a chalani majú dobrú výkonnosť," neskrýval spokojnosť Kukučka.

Do začiatku januárových ME na Slovensku a Maďarsku zostávajú dva mesiace. "Chalani si určite uvedomujú blížiaci sa šampionát. Máme pred sebou štyri oficiálne zápasy. Teraz dva náročné proti Srbom, potom v januári ešte s Rakúšanmi," pripomenul tréner SR.

Nebudeme sa šetriť

Z dvojice meraní síl so Srbskom bude mať  oficiálny charakter piatkový zápas so začiatkom o 20.00 h (v priamom prenose na Sport 1). Duel sa pôvodne mal hrať v Topoľčanoch, no pre pandemickú situáciu ho presunuli do Šale.

Na snímke tréning hráčov Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

"Nemáme sa na čo šetriť a nie je čas na nejakú schovávačku. Chceme sa prezentovať hrou ako na majstrovstvách Európy. Hoci sa ešte nepripravujeme na konkrétnych súperov, ktorí nás čakajú na šampionáte. Teraz sa koncentrujeme na Srbov, potom pôjdu hráči do klubov, kde budú mať zase svoje veci, takže by to bolo ešte zbytočné. Neskôr dostanú veľa materiálu o kľúčových hráčoch našich protivníkov na ME a budeme mať aj čerstvé informácie o súperoch z dejiska šampionátu," pripomenul kouč Slovákov.

Majstrovstvá Európy mužov v hádzanej mužov sú na programe 13.-30. januára 2022. Hrať sa bude v Košiciach, Bratislave a troch maďarských mestách.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Slovensko Srbsko Peter Kukučka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Henrich Mišovič
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy