VIDEO Juventus doma prestrieľal Zenit, Chelsea to zvládla aj bez Lukakuho a Wernera

Paulo Dybala a jeho gólové oslavyPaulo Dybala a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi

TURÍN/MALMO - Futbalisti Juventusu Turín si ako prví zabezpečili postup do osemfinále Ligy majstrov 2021/2022. "Stará dáma" vyhrala doma nad Zenitom Petrohrad 4:2 a je bez straty bodu na čele H-skupiny,

V H-skupine potvrdil Juventus postup do osemfinále výhrou nad Zenitom 4:2. Domáci odštartovali veľkým náporom, Paulo Dybala trafil v 9. minúte žrď a o dve minúty neskôr poslal svoj tím do vedenia, no potom si dal Leonardo Bonucci vlastný gól a bolo 1:1. Turínčania však potvrdili úlohu favorita, druhý polčas odštartovali veľkým tlakom, ktorý korunoval v 60. minúte svojím druhým gólom, tentoraz z penalty, Dybala. Ďalšie pridali Federico Chiesa a Álvaro Morata. V závere už len znížil Sardar Azmoun. Juventus tak postúpil s 12 bodmi.

Paulo Dybala a jeho Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi
Chelsea sa trápila, ale zvládla to

Londýnska Chelsea zvládla úlohu favorita, no domáce Malmö FF zdolala len tesne 1:0. Chelsea mala podľa očakávania prevahu, súper od úvodu bránil v hlbokom bloku. Prvé väčšie šance hostí prišli po štvrťhodine, no Hakima Ziyecha vychytal brankár a hlavička Rubena Loftusa-Cheeka tesne minula. Domáci brankár Johan Dahlin udržal Malmö v hre aj v 29. minúte, keď zachránil pri gólovke Kaia Havertza. Do polčasovej prestávky mohli ísť nakoniec do vedenia domáci. V nadstavenom čase sa dostal do tutovky Antonio Čolak, ale volejom tesne minul.

Ruben Loftus-Cheek a Antonio Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Anders Bjuro

Tlak hostí pokračoval aj po zmene strán a v 56. minúte sa dočkali gólu. Callum Hudson-Odoi si na pravej strane vymenil loptu s Cesarom Azpilicuetom, poslal presný pas na zadnú žrď, kde bol nachystaný Ziyech. Chelsea si vypracovala ešte zopár šancí, ale gól už nepadol.

H-skupina:

Juventus Turín - Zenit Petrohrad 4:2 (1:1)
Góly: 11. a 58. Dybala (druhý z 11 m), 74. Chiesa, 82. Morata - 26. Bonucci (vlastný), 90.+2 Azmoun. Rozhdoval: Hernandez (Šp.)

Malmö FF - Chelsea Londýn 0:1 (0:0)
Gól: 56. Ziyech. Rozhodoval: Brych (Nem.)

Viac o téme: Chelsea Londýn Zenit Petrohrad Juventus Turín Malmö FF Hakim Ziyech