VIDEO Sevilla senzačne neudržala vedenie na domácej pôde, Salzburg utrpel prvú prehru

Karim Adeyemi, Paulo Otavio, John Brooks a Maximilian ArnoldKarim Adeyemi, Paulo Otavio, John Brooks a Maximilian Arnold Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

WOLFSBURG - Futbalisti VfL Wolfsburg zvíťazili v utorňajšom zápase G-skupiny Ligy majstrov 2021/2022 nad Red Bullom Salzburg 2:1 a zvýšili si šance na postup.

Wolfsburg mohol inkasovať už v 2. minúte, ale Karim Adeyemi zvnútra šestnástky minul. Trest prišiel okamžite. Po akcii z ľavej strany poslal Yannick Gerhardt prihrávku do vápna pomedzi nohy obrancu a Ridle Baku trafil odkrytú časť bránky - 1:0. Domácim však rýchly gól nepomohol. V ďalšom priebehu mal viac z hry i šancí líder G-skupiny a v 30. minúte sa mu podarilo vyrovnať. Maximilian Wöber zakrútil loptu z priameho kopu k pravej žrdi.

Lukas Nmecha a jeho Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

Adeyemi v 50. minúte nevyužil ďalšiu tutovku a Wolfsburg ho opäť potrestal o desať minút neskôr. Wöber poslal pas do šestnástky na Lukasa Nmechu a ten bombou spoza hráča a z uhla upravil na 2:1. Domáci sa v závere ubránili a dosiahli prvé víťazstvo, na svojho súpera strácajú dva body. Pre rakúsky klub to bola prvá prehra.