VIDEO Lewandowski si stý štart v Lige majstrov osladil hetrikom, Barcelona zvládla kľúčový boj

Leroy Sané a Joao MárioLeroy Sané a Joao Mário Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV/KYJEV - Futbalisti Bayernu Mníchov si ako prví zabezpečili postup do osemfinále Ligy majstrov 2021/2022. Bavori zdolali lisabonskú Benficu 5:2 a sú so štyrmi výhrami na čele "éčka". Kanonier Bayernu Robert Lewandowski si osladil svoj 100. duel v prestížnej súťaži hetrikom a zaznamenal v nej už 81 gólov.

Nemecký veľkoklub v utorkovom zápase viedol z lavičky už opäť trénera Julian Nagelsmann, ktorý absolvoval 14-dňovú karanténu po pozitívnom teste na koronavírus. V úvode mali sľubné šance najprv hostia a potom aj Serge Gnabry, no napálil len brankára Benficy. Tá dostala loptu do siete po štvrťhodine hry, no gól neplatil, keďže VAR odhalil Pizziho ofsajd. Domáci udreli dvakrát v rozmedzí 26. až 32. minúty, keď sa najprv presadil Lewandowski a potom prihral na gólovú pätičku Gnabryho. Hostia znížili v 38. minúte po hlavičke Morata, ale Bayern mohol ísť do polčasu opäť s dvojgólovým náskokom. Lewandowski však nepremenil penaltu po ruke v šestnástke. Poľský kanonier si to však po zmene strán bohato vynahradil, keď dosiahol hetrik, ďalší gól pridal Leroy Sane. Za hostí skóroval ešte Darwin Nunez.

Hráči FC Barcelona pod vedením dočasného trénera Sergiho Barjuana vyhrali na ihrisku Dynama Kyjev tesne 1:0 a poskočili na druhé miesto E-skupiny. Po slabom úvode prvého polčasu mali väčšie šance domáci, no Mykola Šaparenko dve zahodil. Barcelona bola blízko k vedúcemu gólu v 63. minúte, VAR jej však zamietol penaltu. Favorit išiel predsa len do vedenia 20 minút pred koncom zásluhou Ansua Fatiho. Na vedúci Bayern stráca šesť bodov, pred Benficou má náskok dva body.

Sergio Busquets a Denys Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Efrem Lukatsky

E-skupina:

Bayern Mníchov - Benfica Lisabon 5:2 (2:1)
Góly: 26., 61. a 84. Lewandowski, 32. Gnabry, 49. Sane - 38. Morato, 74. Nunez. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Dynamo Kyjev - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Gól: 70. Fati. Rozhodoval: Haţegan (Rum.)

Viac o téme: Bayern Mníchov FC Barcelona Dynamo Kyjev Robert Lewandowski Benfica Lisabon