VIDEO Dvojgólový Ronaldo zachraňoval United od ďalšej prehry, Villarreal splnil rolu favorita

Cristiano Ronaldo a jeho gólové oslavyCristiano Ronaldo a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

BERGAMO/VILLARREAL - V F-skupine zachránil Cristiano Ronaldo bod Manchestru United na ihrisku Atalanty Bergamo (2:2) dvoma gólmi v nadstavenom čase oboch polčasov.

Hostia mohli ísť do vedenia už v 5. minúte, no lopta sa od Scotta McTominaya dokotúľala len do žrde. Atalante naopak prvá šanca vyšla a Josip Iličič rozvlnil v 12. minúte sieť za Davidom de Geom. Gól potvrdil aj VAR. Hostia si potom vypracovali niekoľko šancí a na vyrovnanie premenili krásnu akciu z nadstaveného času, keď Bruno Fernandez pätičkou v šestnástke priťukol loptu Ronaldovi. V 57. minúte sa dostali späť do vedenia domáci. Obrana United signalizovala ofsajd a rozhodca gól Duvana Zapatu najprv neuznal, no potom do hry zasiahol VAR a platil - 2:1. O deľbe bodov nakoniec rozhodol Ronaldo strelou z voleja v 90.+1 minúte. United sa udržali na prvom mieste tabuľky, rovnako sedem bodov nazbieral aj Villarreal, ktorý zdolal švajčiarsky Young Boys Bern 2:0.