VIDEO Cehlárikov gól proti Nižnekamsku nestačil, favorizovaný Omsk prehral po predĺžení

Peter Cehlárik (34) so spoluhráčmi oslavuje gól OmskuPeter Cehlárik (34) so spoluhráčmi oslavuje gól Omsku Zdroj: Instagram - Avangard Omsk

NIŽNEKAMSK - Hokejisti Neftechimiku Nižnekamsk vyhrali v stredajšom stretnutí KHL nad favorizovaným Avangardom Omsk 2:1 po predĺžení. Hostia sa dostali do vedenia v 52. minúte, keď si dorážka slovenského útočníka Petra Cehlárika našla cestu do siete.

Už o minútu neskôr však vyrovnal Jevgenij Miťakin a o triumfe domácich rozhodol v druhej minúte predĺženia po úniku Dan Sexton.

Traktor Čeľabinsk zdola doma Admiral Vladivostok jednoznačne 6:1. V tabuľke Východnej konferencie si poistil druhú priečku, Vladivostok je po piatej prehre v rade naďalej na 11. mieste.

KHL - streda:
Traktor Čeľabinsk - Admiral Vladivostok 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 4. a 60. Tertyšnyj, 7. a 34. Pulkkinen, 40. Sedlák, 46. Kapustin - 51. Lugin

Barys Nursultan – Jokerit Helsinki 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Michajlis – 20. a 29. Jensen, 17. Kossila, 60. Anttila

Salavat Julajev Ufa – Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Góly: 27. Hartikainen, 36. Šmeljov, 37. Granlund – 22. Fajzullin, 26. Pivcakin

Neftechimik Nižnekamsk – Avangard Omsk 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 53. Miťakin, 62. Sexton – 52. CEHLÁRIK

Viac o téme: Avangard Omsk Peter Cehlárik