VIDEO Rusnák zaznamenal už jedenásty gól sezóny: Ani Slovák však nezabránil prehre Realu Salt Lake

Albert Rusnák (uprostred) a hráč Portlandu Timbers Claudio Bravo (vpravo) bojujú o loptuAlbert Rusnák (uprostred) a hráč Portlandu Timbers Claudio Bravo (vpravo) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Scott G Winterton/Deseret News via AP

SALT LAKE CITY - Slovenský futbalista Albert Rusnák zaznamenal už 11. gól v tomto ročníku zámorskej Major League Soccer (MLS). Strelil ho v noci na štvrtok v súboji s Portlandom Timbers, v ktorom jeho tím Real Salt Lake doplatil na zbabraný prvý polčas. Prehrával už 0:3, Rusnák v 88. minúte z jedenástky zmiernil prehru domácich.

Slovenský reprezentant, ktorý figuruje v nominácii trénera Štefana Tarkoviča na záverečný novembrový dvojzápas kvalifikácie MS 2022 so Slovinskom a Maltou, je vo vynikajúcej forme. Strelecky sa presadil už v treťom zápase za sebou, predtým dal dva góly San Jose a jeden vsietil proti Dallasu.

Real Salt Lake figuruje na 8. mieste tabuľky Západnej konferencie s dvojbodovým mankom na 7. priečku zaručujúcu účasť v osemfinále play off.

Viac o téme: Albert Rusnák MLS Real Salt Lake