Valcujú aj bez svetovej jednotky: Austrálčanky do semifinále Pohára Billie-Jean Kingovej

Austrálska tenistka Ajla TomljanovičováAustrálska tenistka Ajla Tomljanovičová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Tenistky Austrálie sa na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe prebojovali do semifinále. V 02 aréne vyhrali aj svoj druhý súboj, keď zdolali Bielorusko 2:1 a stali sa víťazkami B-skupiny.

Rozhodujúci druhý bod v zápase získala Ajla Tomljanovičová, ktorá otočila duel s Aleksandrou Sasnovičovou a zvíťazila 4:6, 6:2 a 6:3. V prvej štvrtkovej dvojhre Storm Sandersová zdolala Juliju Hatoukovú 6:3, 6:3.

Austrálčanky tak viedli 2:0 a o ich triumfe a postupe bolo jasné už pred záverečnou štvorhrou, v ktorej Ellen Perezová s Oliviou Gadeckou prehrali s dvojicou Sasnovičová, Lidia Morozavová 4:6, 4:6. Bielorusky skončili v "béčku" po dvoch prehrách na treťom mieste, druhú priečku v skupine obsadili Belgičanky (1-1).

B-skupina

Austrália - Bielorusko 2:1
Storm Sandersová - Julija Hatouková 6:3, 6:3
Ajla Tomljanovičová - Aleksandra Sasnovičová 4:6, 6:2, 6:3
Ellen Perezová, Olivia Gadecká - Sasnovičová, Lidia Morozovová 4:6, 4:6

Viac o téme: Bielorusko Austrália Aleksandra Sasnovičová Ajla Tomljanovičová Pohár Billie-Jean Kingovej Storm Sandersová Julija Hatouková