Jágr nastavil zrkadlo mladým hokejistom: Neverím, že trénujú šesť hodín denne!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

KLADNO - Hokejisti Kladna sú po devätnástich zápasoch v extralige predposlední, hrajúci majiteľ klubu Jaromír Jágr ale tvrdí, že je so vstupom Rytierov do sezóny vcelku spokojný.

"My sme v pohode," povedal Jágr novinárom v Kralupoch nad Vltavou, kde sa ako ambasádor zúčastnil štartu projektu Kaufland Škola hokejových talentov, ktorý má za cieľ pomôcť mladým hokejistom, ale aj rodičom a stredočeským klubom vo výchove nástupcov najlepšieho českého hokejistu histórie.

"A niektoré prehry v herne vyrovnaných zápasoch? To je o neskúsenosti tímu a každé mužstvo si tým prechádza. Niekto menej, niekto viac. Ide len o to sa z toho čo najrýchlejšie poučiť," podotkol štyridsaťdeväťročný útočník.

Rytieri získali v 19 zápasoch 15 bodov. Posledné tri duely prehrali, aj keď napríklad v nedeľu v Litvínovom domáci tím po väčšinu zápasu prehrávali. "To je asi to najhoršie. Aj keď hráme celkom dobre, tak získame nula bodov. To je ale všade, nie len v športe. Niekedy nehráš pekne a odvezieš tri body. Niekto má zlý produkt a dokáže ho dobre predať, niekto má skvelý produkt a nepredáva ho," povedal Jágr, ktorý ale nechcel na akcii generálneho partnera Kladna výsledky svojho klubu viac rozoberať.

Jaromír Jágr na striedačke Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, dvojnásobný majster sveta a olympijský šampión už tradične odpovedal na otázku, prečo kanadskému bodovaniu extraligy kraľujú starší hráči. "Staršia generácia vyrastala v iných podmienkach a v inom nastavení spoločnosti. Alebo možno pochopili, že bez tvrdého tréningu, bez driny, bez sebaobetovania a obetovania ostatných vecí nemáš úspech a je otázka času, či tí mladší majú záujem to pochopiť, alebo nie," uviedol Jágr.

Tá doba už je preč...

Ďalším problémom podľa kladenského rodáka je fakt, že mladá generácia netrénuje a nešportuje tak ako jej predchodcovia. "Neverím tomu, že niekto z mladšej generácie alebo z detí je schopný trénovať alebo denne sa pohybovať. Teraz, keď si ideš zahrať s kamarátmi alebo behať, tak sa to považuje za tréning, my sme to brali ako zábavu. V tom sme mali obrovský náskok oproti ostatným. Teraz nie je v móde, aby si prišiel zo školy, zahodil tašku a šiel s kamarátmi robiť rôzne športy. Tá doba už je preč," povedal Jágr s tým, že hodiny podobných aktivít deťom chýbajú.

"Neverím, že ktokoľvek z malých hokejistov alebo športovcov trénuje päť šesť hodín denne," doplnil. Uvedomuje si, že školský program je zrejme náročnejší ako v minulosti. "Verím, že sa to raz otočí, ale že by som videl svetlo v tuneli, to nevidím," dodal Jágr.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy