VIDEO Český hokejista úžasným gestom ohúril aj súpera: Obrovský rešpekt, toto sa len tak nevidí!

Zdeněk OkálZdeněk Okál Zdroj: Profimedia

ZLÍN - V Českej hokejovej extralige sme v súboji PSG Berani Zlín a HC Bílí Tygři Liberec boli svedkami naozaj obdivuhodného športového gesta. O to sa postaral domáci útočník Zdeněk Okál, ktorý si za svoj čin po zápase vyslúžil aj obrovské uznanie a rešpekt súpera.

Odmietol veľkú výhodu za kritického stavu

Súboj českých tímov, ktorého gólový účet otváral v 21. minúte gólový zásah Slováka Dávida Grígera, priniesol dramatický duel až do poslednej minúty. Práve v nej bol na spomínaného útočníka Zlína odpískaný faul a domáci mali za kritického stavu 1:2 možnosť zahrať si mimoriadne lákavú presilovku 6 na 3. Zdeněk Okál ale verdikt rozhodcu zrušil vlastným priznaním, že o faul nešlo a to aj napriek tomu, že jeho tímu by sa v závere duelu lákavá presila mimoriadne hodila.

Nemám to v povahe

"Keby som to neurobil, tak by to nebolo fér voči súperovi tak aj voči nám. Necítil by som sa potom dobre. Trafil ma do ramena a nie do tváre. Keby som to nechal, tak v hre 6 na 3 by bola väčšia šanca na gól, no nejak to nemám v povahe," uviedol skromne po zápase frajer zápasu Okál. 

Rešpekt mu vzdal aj súper

Po stretnutí nenechal bez povšimnutia krásne gesto súpera ani hosťujúci tréner Patrik Augusta, ktorý vzdal Okálovi obrovský rešpekt: "Sme spokojnejší vďaka výhre, ale bolo to nesmierne ťažké a veľmi defenzívne z oboch strán. Vedeli sme, v akej situácii Zlín je, že bude bojovať o každý meter ľadu, čo sa potvrdilo. Nedali nám nič zadarmo, vážim si tri body, musím dodať obrovský rešpekt Zdeňkovi Okálovi za odvolaný faul, to sa tak často nevidí, klobúk dole."

Viac o téme: HC Bílí Tygři Liberec Patrik Augusta PSG Berani Zlín Zdeněk Okál
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: ČTK, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy