Slovan zvládol povinnú jazdu: Belasí budú o postup bojovať v domácom súboji s PAOK Solún

Na snímke hráči Slovana sa tešia z góluNa snímke hráči Slovana sa tešia z gólu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

GIBRALTÁR - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v F-skupine Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku gibraltárskeho klubu Lincoln Red Imps 4:1. "Belasí" nadviazali na domáce víťazstvo nad týmto súperom 2:0, po štyroch odohraných zápasoch majú na konte sedem bodov a priebežne sú prví. Rovnako bodov nazbieral aj druhý PAOK Solún, no mal k dobru večerný duel s Kodaňou.

Domáci mohli ísť v 3. minúte do vedenia. Obrana Slovana nepokryla Gomeza, ktorý sa dostal k hlavičke, no brankár Chovan pohotovým zákrokom nohou podržal svoj tím. Hostia sa postupne dostali do tempa a v 17. minúte ich upokojil Green. Rozohrávku Lincolnu vystihol Rabiu a anglický útočník po jeho prihrávke prestrelil brankára Solera - 0:1. Ďalšiu chybu domácich v defenzíve potrestal opäť Green, ktorý bol síce v protiútoku osamotený, no medzi dvomi súpermi si vytvoril streleckú pozíciu a upravil na 0:2. Hráči Lincolnu sa snažili o kombinačný futbal, ale ich snahy v prvom polčase často končili na hranici šestnástky. Do sľubnej šance sa dostali v 35. minúte, Medveděv však ešte stihol odkopnúť loptu v nebezpečnej situácii. "Belasí" v nadstavenom čase nepokryli Roya Chipolina, ktorý sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte a upravil na 1:2.

Po hodine hry mohlo byť vyrovnané. Brankár Chovan nedosiahol na Walkerovu strelu z priameho kopu, no od inkasovaného gólu ho zachránila horná žŕdka. Črtajúcu sa drámu hostia definitívne zažehnali v 67. minúte. Ich ofenzívnu akciu zakončil Čavrič, brankár Soler síce vystihol smer lopty, no tú do jeho protipohybu stečoval J. Chipolina - 1:3. Vysokú streleckú efektivitu "belasých" potvrdil v 71. minúte Mráz, ktorého strela k bližšej žrdi prekvapila domáceho brankára - 1:4. Ďalší priebeh priniesol viacero striedaní na oboch stranách, pričom Slovanisti bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. Do sľubných pozícií sa dostali Mráz aj Weiss, ale bez gólového efektu.

PAOK padol s Kodaňou

V druhom štvrtkovom zápase F-skupiny zvíťazil FC Kodaň na ihrisku PAOK Solún 2:1 a s 9 bodmi je na 1. mieste. Slovanisti sú so siedmimi bodmi druhí zásluhou lepšieho skóre pred PAOK. Slovan sa v EKL najbližšie predstaví vo štvrtok 25. novembra, keď na domácom trávniku nastúpi proti Solúnu.

Lincoln Red Imps - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:2)
Góly: 45.+3 R. Chipolina - 17. a 26. Green, 67. Čavrič, 71. Mráz. Rozhodovali: Karlsson – Nyberg, Yng (všetci Švéd.), ŽK: Torilla, Gomez - Kankava, Abena.

Lincoln: Soler - Wiseman, J. Chipolina (75. Yahaya), R. Chipolina (86. Sergeant), Toscano - Torilla, Rosa, Walker - Brito (54. Javier Anon), Gomez (86. Ocran), Carralero (75. Araiza)

Slovan: Chovan - Medveděv, Kašia, Abena, Božikov (85. Hrnčár) - Zmrhal, Kankava, Rabiu (76. Agbo), Čavrič (85. Da Silva) - Henty (59. Mráz), Green (76. Weiss)

ďalší výsledok F-skupiny:

PAOK Solún - FC Kodaň 1:2 (1:1)
Góly: 8. Živkovič - 34. Ankersen, 50. Biel. Rozhodovali: Raczkowski – Siejka, Kupsik (všetci Poľ.), ŽK: Swiderski, Kurtič, Živkovič – Stage, Kristiansen, Johnsson, Johannesson, Chočolava, ČK: 90.+4 Michailidis (Solún)

PAOK Solún: Paschalakis – Crespo (62. Taylor), Mihaj, Michailidis, Vieirinha – Schwab (86. Koutsias), Kurtič – Živkovič, Biseswar, El Kaddouri – Swiderski (71. Akpom)

FC Kodaň: Johnsson – Ankersen (75. Gabrielsen), Boilesen, Kristiansen, Chočolava – Diks, Stage, Lerager – Biel (85. Baldursson), Wind (85. Höjlund), Böving (62. Jóhannesson)