VIDEO Emotívna rozlúčka s tenisom: Španielska bojovníčka po prehre s Kužmovou ukončila kariéru

Španielska tenistka Carla Suárezová NavarrováŠpanielska tenistka Carla Suárezová Navarrová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Španielska tenistka Carla Suárezová Navarrová sa na Billie Jean King Cupe v Prahe v 33 rokoch rozlúčila s kariérou. Posledným zápasom hráčky, ktorá prekonala zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, bola utorková porážka proti Slovenke Viktórii Kužmovej. Definitívnu stopu vystavila Suárezovej stredajšia prehra s tímom USA, pri ktorej ostala na lavičke.

"Na svoju kariéru som veľmi pyšná. Hovorím zbohom so širokým úsmevom na tvári," uviedla bývalá šiesta hráčka sveta pri emotívnom lúčení na centrálnom kurte, na ktorom nechýbali kvety ani odkazy na videu od súperiek. "Perfektná rozlúčka by samozrejme bola s trofejou, ale aj tak to bol pre mňa špeciálny týždeň," dodala víťazka dvoch turnajov WTA vo dvojhre a troch vo štvorhre.

Suárezová oznámila svoju diagnózu vlani v septembri a s ochorením Hodgkinovým lymfómom sa podrobila šesťmesačnej chemoterapii. V apríli sa vrátila k tréningu, o mesiac neskôr sa predstavila na Roland Garros. S divákmi sa rozlúčila aj vo Wimbledone, na US Open aj na olympijských hrách v Tokiu.

"Po celý rok som si užívala lásku zo všetkých strán. Teraz nastal čas povedať zbohom," vyhlásila Suárezová, ktorej grandslamovým maximom v dvojhre je štvrťfinále.

Viac o téme: Španielsko Viktória Kužmová Carla Suárezová Navarrová Billie Jean King Cup
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/International Tennis Federation
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy