VIDEO Tatar neodvrátil tesnú prehru New Jersey, skvostný gól McDavida pri obrate Edmontonu

Blake Lizotte (46) a Mason Geertsen (55)Blake Lizotte (46) a Mason Geertsen (55) Zdroj: SITA/AP/John McCoy

LOS ANGELES - Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v zámorskej NHL na ľade Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení.

O štvrtom triumfe Los Angeles za sebou rozhodol v 42. sekunde predĺženia Alex Iafallo. Dvadsaťosemročný útočník sa presadil strelou z prvej po prihrávke Phillipa Danaulta, ktorý predtým za bránkou obral o puk obrancu hostí Tya Smitha.

Oslavujúci Alex Iafallo (19) Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/John McCoy
"Phillip to urobil pekne. Ja som iba vystrelil bez prípravy a padlo to tam," tešil sa Iafallo, ktorý natiahol svoju bodovú šnúru na päť zápasov (4+3). Aspoň bod pre "diablov" zariadil 24 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnávajúcim gólom na 2:2 český útočník Pavel Zacha. "Myslím si, že by sme všetci privítali jednoduchšie víťazstvo bez toho, že by sa muselo hrať predĺženie, no nie vždy sa dejú veci tak, ako chceme. V uplynulých stretnutiach sme sa dokázali vyrovnať s nástrahami osudu a nájsť cestu k výhram. Veľa vecí sa teraz pre nás vyvíja dobrým smerom," povedal pre nhl.com tréner Kings Todd McLellan. Devils sa po solídnom úvode sezóny prestalo dariť, prehrali tretí zápas za sebou. Pre zranenie v dolnej časti tela im chýba elitný obranca Dougie Hamilton. Tatar odohral v drese hostí 12:26 min, pripísal si dve trestné minúty a dva "hity". Jeho krajania Christián Jaroš a Marián Studenič sa nezmestili do zostavy New Jersey.

Edmonton prepísal históriu

Edmonton prvýkrát vo svojej histórii vyhral deväť z desiatich úvodných duelov sezóny, keď si doma poradil s New Yorkom Rangers 6:5 po predĺžení. Autorom víťazného gólu bol Leon Draisaitl, ktorý mal rovnako ako Connor McDavid a obranca Tyson Barrie v dueli bilanciu 1+2. Edmonton prehrával v druhej tretine už 1:4, no potom sa nadýchol k veľkému obratu, ktorý dvomi gólmi podporil Fín Jesse Puljujärvi. Ozdobou duelu bol gól McDavida na 5:5. Kapitán Oilers si drzo hodil puk medzi štyroch brániacich hráčov Rangers, preštrikoval sa pomedzi nich a efektným blafákom nedal šancu brankárovi Alexandarovi Georgievovi.

"Odviedli sme skvelú prácu v tom, ako sme to v tretej tretine rozbalili a dokázali sa vrátiť do zápasu. Strieľali sme jeden gól za druhým, dostali sme divákov do varu, bol to vzrušujúci súboj. Všetko to v závere eskalovalo," vravel McDavid, ktorý si spoločne s Draisaitlom budujú náskok na čele tabuľky ligovej produktivity. Nemecký útočník ju vedie s 23 bodmi (10+13), o bod pred McDavidom (8+14). Oilers sa stali druhým tímom v sezóne po Tampe, ktorý vyhral zápas, v ktorom prehrával o tri góly. Obranca Barrie pokoril hranicu 400 bodov v NHL.

Halák sledoval prehru svojich

Vancouver s brankárom Jaroslavom Halákom na striedačke prehral doma s Nashvillom 2:3. Kyle Connor a Nikolaj Ehlers sa zhodne gólom a asistenciou podieľali na triumfe Winnipegu nad Chicagom 5:1. Jets zažívajú najlepší štart do sezóny od presťahovania klubu z Atlanty, v úvodných desiatich zápasoch ročníka nazbierali 14 bodov (6-2-2). Vyhrali šesť z uplynulých siedmich stretnutí. Naopak Blackhawks sa naďalej trápia, prehrali 11. duel z prvých dvanástich, na konte majú len štyri body.

Arizona pokračuje v trápení

Arizona prehrala aj vo svojom 11. vystúpení v novom ročníku, Anaheim ju na svojom ľade zdolal 3:1. Coyotes tak vyrovnali negatívny klubový rekord zo sezóny 2017/2018. Vtedy rovnako získali iba bod (0-1-10) v prvých jedenástich dueloch sezóny. V celej histórii NHL zažili horší vstup iba hráči New Yorku Rangers, ktorí ročník 1943/44 odštartovali 15 zápasmi bez víťazstva (0-1-14).

"Nie som šťastný z toho, ako sme si počínali a ako sme pracovali na ľade," poznamenal tréner "kojotov" Andre Tourigny. Brankára Anthonyho Stolarza prekonal z 29 striel iba obranca Shayne Gostisbehere, ktorý ho obral o čisté konto osem sekúnd pred koncom duelu. Adam Henrique sa na víťazstve podieľal gólom a asistenciou. Troy Terry asistoval a bodoval už v 10. zápase v sérii, čo predtým z hráčov Ducks naposledy dokázal v ročníku 2015/2016 súčasný kapitán tímu Ryan Getzlaf. "Káčeri" vyhrali tretí zápas za sebou a natiahli bodovú šnúru už na päť stretnutí (3-2-0).

WINNIPEG JETS - CHICAGO BLACKHAWKS 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 1. Šťastný (Copp, Ehlers), 3. Pionk (Connor, Copp), 34. Toninato (Copp), 36. Connor (Schmidt, Svečnikov), 55. Ehlers - 41. Entwistle (Jones, Dach). Brankári: Comrie - Fleury, strely na bránku: 33:18, 13.756 divákov.

EDMONTON OILERS - NEW YORK RANGERS 6:5 pp (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
Góly: 19. Hyman (Barrie, Nurse), 35. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Nurse), 41. Barrie (McDavid, Draisaitl), 44. Puljujärvi (Keith, Bouchard), 58. McDavid (Barrie, Draisaitl), 64. Draisaitl (Nurse, McDavid) - 2. Chytil (Lundkvist, Blais), 23. Rooney (Chytil), 25. Kreider (Fox, Goodrow), 27. Zibanejad (Strome, Panarin), 48. Zibanejad (Kreider). Brankári: Koskinen - Georgiev, strely na bránku: 39:25, 17.404 divákov.

ANAHEIM DUCKS - ARIZONA COYOTES 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Henrique (Getzlaf, Terry), 19. Milano (Henrique, Shattenkirk), 30. Carrick (Grant, Drysdale) - 60. Gostisbehere (O'Brien, Fischer). Brankári: Stolarz - Vejmelka, strely na bránku: 31:29, 12.148 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - NASHVILLE PREDATORS 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 20. Boeser (Hamonic, Miller), 31. Höglander (Horvat, Pearson) - 6. Josi (Tolvanen, Granlund), 33. Duchene (Granlund), 40. Tomasino (Kunin, Novak). Brankári: Demko - Saros, strely na bránku:  28:28, 18.870 divákov.

LOS ANGELES KINGS - NEW JERSEY DEVILS 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 40. Kempe (Brown, Kopitar), 57. Kalijev (Roy, Athanasiou), 61. Iafallo (Danault) - 44. Bratt (Hischier, Johnsson), 60. Zacha (Graves, Bratt). Brankári: Petersen - Blackwood, strely na bránku: 29:23, 16.045 divákov.

Viac o téme: Tomáš Tatar New Jersey Devils Los Angeles Kings