Návrat do známych končín: Tomáš Mikúš zmenil pôsobisko v rámci českej extraligy

Tomáš MikúšTomáš Mikúš Zdroj: profimedia.sk

KARLOVE VARY - Slovenský hokejový útočník Tomáš Mikúš zmenil pôsobisko v rámci českej extraligy. Po predčasnom konci v Zlíne sa v rámci výmeny za českého obrancu Tomáša Hanouska vrátil do klubu HC Energie Karlove Vary, v ktorom pôsobil v uplynulých troch sezónach. Kluby informovali o transfere na oficiálnych stránkach.

Mikúš prišiel do Zlína pred sezónou 2021/2022 práve z Karlových Varov a v prebiehajúcom ročníku odohral 20 zápasov. Získal v nich 17 kanadských bodov za 4 góly a 13 asistencií a bol najproduktívnejší hráč tímu. Mužstvu sa však nedarí a z 21 zápasov dokázalo vyhrať iba dva. Na poslednom mieste tabuľky má iba 8 bodov a 7-bodovú stratu na predposledné Kladno. Mikúš nedávno požiadal vedenie zlínskeho klubu o výmenu do iného klubu, na čo Zlín zareagoval ukončením jeho pôsobenia v tíme.

"Keď sa rozhodlo, že ma Zlín vymení, tak sa ozvalo viacero klubov, ale rozhodovanie nebolo iba na mne, pretože som mal platnú zmluvu v Zlíne. Som rád, že idem do známeho prostredia, v ktorom som strávil tri krásne roky. Narodili sa nám tam deti, mám tam veľa kamarátov," poznamenal Mikúš.

Viac o téme: Tomáš Mikuš HC Energie Karlove Vary
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy