VIDEO Kucka s červenou kartou pri prehre Watfordu, Liverpool prvýkrát v sezóne prehral

Juraj Kucka inkasuje červenú kartuJuraj Kucka inkasuje červenú kartu Zdroj: SITA/John Walton/PA via AP

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn získali tri body po víťazstve nad Watfordom 1:0 v nedeľnom zápase 11. kola anglickej Premier League. Slovenský reprezentant Juraj Kucka videl v zápase červenú kartu, keď inkasoval dve žlté za fauly v 31. a 89. minúte.

Arsenal mal v zápase prevahu, no zužitkoval ju iba na jediný gól, ktorý strelil v 56. minúte Emile Smith-Rowe. V prvom polčase nevyužil pokutový kop Pierre-Emerick Aubameyang. "Kanonieri" po nepresvedčivom štarte do sezóny neprehrali už osem duelov za sebou a v uplynulých troch bodovali naplno. Watford je na 17. priečke, dva body nad čiarou zostupu.

Ben Foster chytá penaltový Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/John Walton/PA via AP

West Ham zdolal Liverpool

Futbalisti FC Liverpool si v anglickej Premier League pripísali prvú prehru v sezóne. Zverenci trénera Jürgena Kloppa podľahli v nedeľnom zápase 11. kola West Hamu na jeho trávniku 2:3.

Mohamed Salah sa snaží Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Rozhodla pätnásťminútovka po hodine hry, v ktorej "kladivári" skórovali dvakrát a dostali sa do vedenia 3:1. Najprv Pablo Fornals v 67. minúte využil rýchly protiútok a potom v 74. minúte skóroval Kurt Zouma po rohovom kope. West Ham zabodoval naplno štvrtýkrát za sebou a posunul sa na tretiu priečku tabuľky. Na vedúcu Chelsea stráca tri body. Liverpool je o bod späť na štvrtom mieste.

Kurt Zouma oslavuje gól Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Premier League - 11. kolo:
FC Arsenal Londýn - FC Watford 1:0 (0:0)
Gól: 56. Smith Rowe
/J. Kucka (Watford) hral do 89. min, keď videl druhú ŽK a ČK, prvú inkasoval v 31. min/

West Ham United - FC Liverpool 3:2 (1:1)
Góly: 4. Alisson (vlastný), 67. Fornals, 74. Zouma - 41. Alexander-Arnold, 83. Origi

FC Everton - Tottenham Hotspur 0:0
ČK: 90.+2. Holgate (Everton)

Leeds United - Leicester City 1:1 (1:1)
Góly: 26. Raphinha - 28. Barnes

Viac o téme: Arsenal Londýn Tottenham Hotspur Everton FC Leeds United Watford FC Leicester FC