VIDEO Basketbalisti Brooklynu zvíťazili na palubovke Toronta, Utah nestačil na Orlando

Basketbalista Brooklynu Nets Kevin Durant (vľavo) a hráč Toronta Raptors Fred VanVleet počas zápasu zámorskej basketbalovej NBABasketbalista Brooklynu Nets Kevin Durant (vľavo) a hráč Toronta Raptors Fred VanVleet počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA Zdroj: TASR/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

NEW YORK - Basketbalisti Brooklynu zvíťazili v zápase NBA na palubovke Toronta 116:103. Prispel k tomu 31 bodmi Kevin Durant, jeho spoluhráč James Harden zaznamenal 28 bodov, z toho 16 vo štvrtej štvrtine. Nets zvíťazili v piatom zápase za sebou.

"Naša obrana fungovala tak, ako sme potrebovali. Ich strelám sme zabránili a naše sme premenili," citovala Dutanta agentúra AP.

Oklahoma City doma zdolala San Antonio Spurs 99:94 a získala tretie víťazstvo v sezóne. Domáci prvú štvrtinu prehrali o 14 bodov, potom ale zabrali a dokázali duel otočiť. "Keď sme zistili, ako máme hrať, rýchlo sme sa prispôsobili," povedal tréner Thunder Mark Daigneault. V drese víťazov sa strelecky s 20 bodmi najviac darilo náhradníkovi Mikeovi Muscalovi, ktorý si vylepšil osobné maximum v sezóne.

Obhajca z Milwaukee prehral vo Washingtone 94:101 a utrpel šiestu prehru z desiatich zápasov. Už ôsme víťazstvo z deviatich duelov zaznamenalo Golden State po triumfe 120:107 v Houstone.