VIDEO Klopp kritizoval rozhodnutia arbitrov: Ako to nemohlo byť posúdené ako faul?

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp a manažér West Hamu David MoyesTréner Liverpoolu Jürgen Klopp a manažér West Hamu David Moyes Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN - Séria bez prehry futbalistov FC Liverpool sa zastavila na čísle 25. V nedeľu sa o to postaral West Ham United domácim triumfom 3:2 v dueli 11. kola. "The Reds" prvýkrát v sezóne nebodovali a v tabuľke klesli až za svojho premožiteľa na štvrtú priečku. Na lídra Chelsea strácajú štyri body.

Liverpool mal na dosah prekonanie rekordnej klubovej šnúry bez prehry, napokon však iba vyrovnal 25-zápasovú métu, ktorú predtým stanovil skvelý tím kouča Boba Paisleyho v roku 1982. Podiel na tom má aj neistý výkon brankára Alissona Beckera. Ten si pri prvom góle zrazil po rohu loptu do vlastnej bránky a mužstvo nepodržal ani pri rozhodujúcich zásahoch Pabla Fornalsa a Kurta Zoumu v rozpätí siedmich minút druhého polčasu.

Divock Origi potom už iba zmiernil prehru Liverpoolu, za ktorý sa v prvej časti exportným gólom spoza šestnástky po priamom kope prezentoval Trent Alexander-Arnold.

Sporné verdikty

Tréner Jürgen Klopp po zápase kritizoval dve rozhodnutia arbitrov, ktoré podľa neho ovplyvnili priebeh zápasu. Pri prvom góle vo 4. minúte obhajoval brankára Alissona, ktorý bol podľa neho pred "vlastencom" obeťou nedovoleného zákroku po výskoku domáceho Angela Ogbonnu. "Pre mňa jednoznačný faul na Alissona. Keď si pozriete dynamiku tej situácie, ako to nemohlo byť posúdené ako faul?" pýtal sa nemecký kouč po zápase.

Rovnako sa mu nepáčilo, že "kladivár" Aaron Cresswell nedostal za prvopolčasový zákrok na Jordana Hendersona červenú kartu. "O tom nemusíme ani diskutovať, to malo byť z môjho pohľadu jasné vylúčenie. Takto predsa nemôže ísť do súboja," hneval sa Klopp, ktorý cítil, že jeho tím mal v Londýne na viac: "V prvom polčase sme hru úplne kontrolovali a v druhom sme potom inkasovali z brejku a zo štandardky. Vyzeralo to tak, že sme stratili trpezlivosť, mali sme pokračovať vo výkone spred prestávky."

Kurt Zouma oslavuje gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

West Ham ťahá šnúru siedmich stretnutí bez prehry

Liverpool predtým naposledy prehral v súťažnom dueli na začiatku apríla vo štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Realu Madrid. V Premier League vyšiel bodovo naprázdno prvýkrát od marca, keď vtedy doma senzačne podľahol Fulhamu. West Ham aktuálne ťahá šnúru siedmich stretnutí bez prehry, v lige uspel naplno štyrikrát za sebou a na tretej priečke je už iba tri body za prvou Chelsea. Môže tak atakovať vylepšenie šiestej priečky z uplynulého ročníka.

"Chcem, aby sme boli konkurencieschopní a vedeli potrápiť každý tím z prvej ligovej štvorky, nech už pôjde o hocikoho. Dnes sme to dokázali, hoci súper mal iba veľmi málo slabín. Musím pochváliť hráčov, zaslúžia si to," citovala agentúra AP kouča West Hamu Davida Moyesa, ktorý až na ôsmy pokus dokázal zdolať svojho trénerského kolegu Kloppa.

Viac o téme: Angelo ogbonna West Ham United Jürgen Klopp David Moyes Liverpool FC Kurt Zouma Divock Origi Aaron Cresswell Trent Alexander-Arnold Pablo Fornals Alisson Becker