AC je po derby s Interom stále bez prehry: Chceme sa na nich tlačiť, ale nesmieme strácať

Slovenský futbalista v drese Interu Miláno Milan Škriniar (vpravo) a spoluhráč Hakan Calhanoglu (druhý vľavo) sa tešia po strelení góluSlovenský futbalista v drese Interu Miláno Milan Škriniar (vpravo) a spoluhráč Hakan Calhanoglu (druhý vľavo) sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno sú aj po dvanástom zápase sezóny Serie A bez prehry. V nedeľnom milánskom derby s Interom remizovali 1:1 a hoci nevyužili možnosť dostať sa po zaváhaní Neapolu na čelo tabuľky, pred mestským rivalom majú na druhom mieste tabuľky stále sedembodový náskok. Za Neapolom zaostávajú iba o skóre.

Koučovi Interu Simonemu Inzaghimu sa bod z v poradí 229. milánskeho derby málil: "Pre mňa je pohár z polovice prázdny. Keď sa pozriem na šance, ktoré sme nevyužili, tak je pre nás remíza málo. Zaslúžili sme si viac. Neapol aj AC si na čele držia skvelý rytmus, ale ešte máme dosť času a stále sme v hre. Chceme sa na nich tlačiť, no nesmieme zbytočne strácať."

Inter, v drese ktorého odohral plnú minutáž slovenský obranca Milan Škriniar, sa ujal vedenia v 11. minúte, keď premenil jedenástku bývalý hráč AC Hakan Calhanoglu. Rival odpovedal už o šesť minút neskôr po vlastnom góle Škriniarovho holandského kolegu z obrannej formácie Stefana de Vrija. Úradujúci šampión sa mohol vrátiť do vedenia ešte pred polčasovou prestávkou, ale Lautaro Martinez ďalšiu jedenástku nepremenil. "Inter má veľmi dobrý tím a potvrdili sme, že ho máme aj my. Pre mňa je pohár na polovicu plný, bol to z našej strany pozitívny výkon. Prvých 20 minút sme sa trochu trápili, ale potom to bolo z našej strany veľmi dobré," uviedol kouč AC Stefano Pioli pre športovú strímovaciu platformu DAZN.

Franck Kessie a Edin Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Milánske AC má totožnú ligovú bilanciu desať víťazstiev a dve remízy ako líder SSC Neapol. Ten so Stanislavom Lobotkom na lavičke iba remizoval doma s Hellasom Verona 1:1. Hostia sa dostali do nečakaného vedenia, keď Giovanni Simeone zaznamenal svoj siedmy gól vo štvrtom zápase a hoci Giovanni Di Lorenzo rýchlo vyrovnal, viac gólov už Neapol nepridal. Aj preto, že pokusy Victora Osimhena a Driesa Mertensa skončil na konštrukcii bránky Verony. Tá dohrávala v závere iba s deviatimi hráčmi - červené karty videli striedajúci Daniel Bessa a Nikola Kalinič.

Z krízy sa nevyhrabali hráči AS Rím, ktorí prehrali v Benátkach 2:3 a z uplynulých siedmich stretnutí vyhrali iba raz. Zverenci Josého Mourinha síce po dvoch góloch v závere prvého polčasu na ihrisku nováčika viedli, ale po zmene strán ich na kolená poslali presné zásahy Mattiu Aramu z penalty a Davida Okerekeho. "Nemôžeme v tejto sezóne snívať vo výšinách, náš cieľ však zostáva skončiť v prvej štvorke. Musím nájsť cestu ako hráčov ešte viac motivovať, ale máme evidentný problém so šírkou kádra," citovali talianske médiá Mourinha, ktorého tím klesol v tabuľke na šieste miesto so stratou už 13 bodov na líderskú dvojicu.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno Seria A