Slovenky odštartujú záverečnú prípravu na MS, Streicher vybral 25 hráčok

Na snímke tréner ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska Pavol Streicher Na snímke tréner ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska Pavol Streicher Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

PÚCHOV - Hádzanárky Slovenska odštartujú záverečnú prípravu na MS v Španielsku v pondelok 22. novembra v Púchove. Tréner Pavol Streicher vybral širší 25-členný káder, z ktorého podľa aktuálnej výkonnosti a zdravotného stavu vzíde užšia nominácia. Svetový šampionát je na programe od 1. do 19. decembra.

V širšom výbere sú všetky hráčky vrátane tých, ktoré v uplynulom čase trápili či trápia zdravotné problémy. Jedinou výnimkou je Veronika Habánková, ktorá sa na predchádzajúcej akcii národného tímu zranila a už sa podrobila operácii kolena, informoval oficiálny portál Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Ohrozený je aj štart Simony Szarkovej, spojka maďarského Siófoku si rovnako zranila koleno, ale vyjadrila odhodlanie vyhrať súboj s časom a dať sa do šampionátu zdravotne do poriadku. Očakávania sprevádza aj vývoj zdravotného stavu a návrat na palubovky trojice hráčok dunajskostredského HC DAC – Kristíny Pastorkovej, Natálie Némethovej a Eriky Rajnohovej. Spojka michalovskej Iuventy Marianna Rebičová i brankárka Dunajskej Stredy Viktória Oguntoyová sa už do zostáv svbojich zamestnávateľov vrátili.

Do širšieho kádra reprezentantiek sa dostali aj mladé adeptky na najcennejší dres Monika Pénzesová, Lenka Ratvajská, či Alena Dvorščáková. Do Španielska, kde Slovenky ešte čaká pred MS prípravný turnaj za účasti štyroch krajín (Španielsko, Nemecko, Poľsko, Slovensko), odcestuje 25. novembra výber osemnástich hráčok. Informoval web slovakhandball.sk.

Širšia nominácia SR na novembrové sústredenie pred MS v Španielsku:

Brankárky: Adriana Medveďová (MGA Fivers Viedeň/Rak.), Alexandra Ivanicjová (Mlyny Stoislaw Koszalin/Poľ.), Viktória Oguntoyová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Pivotky: Nikoleta Trúnková, Valéria Dulinová (obe MŠK Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)

Krídelníčky: Martina Popovcová, Bibiana Štefaniková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Réka Bíziková, Monika Pénzesová (oba HC DAC Dunajská Streda), Katarína Pócsíková, Lenka Ratvajská (obe HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Siófok KC/Maď.), Barbora Lanczová (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Petra Škoricová (HSC Kreuzlingen/Švaj.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová, Adriána Holejová, Alena Dvorščáková (obe MŠK Iuventa Michalovce), Anette Emma Hudáková, Boglárka Bíziková, Erika Rajnohová, Natália Némethová (všetky HC DAC Dunajská Streda)

Viac o téme: Pavol Streicher
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy