Skvelá šanca aj pre Sagana: Budúcoročné Giro ponúkne až sedem etáp pre šprintérov

Peter Sagan v cyklaménovom drese po 13. etapePeter Sagan v cyklaménovom drese po 13. etape Zdroj: SITA/Massimo Paolone/LaPresse via AP

MILÁNO - Budúcoročné cyklistické preteky Giro d'Italia ponúknu sedem etáp vhodných pre šprintérov. V pondelok to oznámili organizátori prvej Grand Tour sezóny, ktorí sa napriek tradícii rozhodli predstaviť trasu po častiach.

Predstavitelia RCS Sport už minulý týždeň informovali, že 105. ročník Gira odštartuje v Maďarsku, kde sa uskutočnia prvé tri etapy. Dve z nich budú stavané pre hromadný dojazd, i keď úvodná z Budapešti do Vyšehradu zahŕňa záver do mierneho kopca. "Toto Giro je plné skvelých príležitostí pre šprintérov. Záver prvej etapy je ale možno vhodnejší pre tých, ktorí dokážu dobre stúpať. Chcem sa pobiť o bodovací dres a vyhrať nejaké etapy," uviedol taliansky šprintér i klasikár Elia Viviani.

Aj 3. etapa v Maďarsku bude vhodná pre šprintérov, ktorí dostanú ďalšie dve šance v prvom týždni, dve v druhom a jednu v záverečnom. Organizátori predstavia zvlnené etapy v utorok, horské v stredu a celú trasu budúcoročnej edície vo štvrtok. Informovala agentúra AFP.

Viac o téme: Giro d'Italia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR