Tour de France bude pre Sagana v novom tíme prioritou: Stále som mladý a mám čo ukázať

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

DUBAJ - Slovenského cyklistu Petra Sagana čaká od januára nová kariérna etapa v tíme TotalEnergies. 31-ročný trojnásobný majster sveta sa na nové dobrodružstvo teší.

Sagan sa v sobotu stal víťazom premiérového ročníka kritéria Giro d´Italia v Dubaji, čím sa definitívne rozlúčil s dresom Bora-Hansgrohe. V roku 2022 čaká Slováka druhá najvyššia kategória ProTour, na významné preteky ako Tour de France bude potrebovať pozvánku.

"TotalEnergies majú veľa silných a skúsených pretekárov. Prokontinentálnym tímom sú cez 30 rokov. Už som tam absolvoval lekárske testy a bol som milo prekvapený, ako sú organizovaní a s akou základňou pracujú. Je to veľmi pekné,“ uviedol Sagan v rozhovore pre cyclingnews.

"Stále som mladý, keď sa raz rozhodnem, že skončím, tak skončím a už sa nevrátim. Cítim však, že ešte stále niečo môžem dosiahnuť a ukázať," prehovoril o svojich ambíciách. Tie bude mať predovšetkým na francúzskych cestách. "Od začiatku budúcej sezóny sa chcem dobre pripraviť na klasiky a keďže som v novom francúzskom tíme, Tour de France bude prioritou. Samozrejme, potom aj majstrovstvá sveta."

Viac o téme: Peter Sagan TotalEnergies
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky
Staršie správy

Videá