VIDEO Atlanta nestačila na basketbalistov Golden State, Lakers si poradili s Charlotte

Stephen CurryStephen Curry Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

OAKLAND - Basketbalisti Golden State Warriors si v noci na utorok poradili v zámorskej NBA s Atlantou 127:113 a majú naďalej najlepšiu bilanciu v súťaži. Na konte majú 9 víťazstiev a jedinú prehru. Výraznou mierou k tomu prispel Stephen Curry, ktorý trafil 9 trojok a nazbieral 50 bodov a 10 asistencií.

Curryho strelecký výkon je sezónny rekord súťaže. Päťdesiatbodovú hranicu dosiahol desiatykrát v kariére, no druhý dvojciferný ukazovateľ pri tom zaznamenal premiérovo. Stal sa tretím hráčom histórie klubu, ktorý dosiahol na double double s aspoň 50 bodmi. Pred ním to dokázali Wilt Chamberlain a Rick Berry. "Nikdy neprídete na ihrisko s plánom dať konkrétny počet bodov. Niekedy vám to však ide a neustále sa snažíte o viac," tešil sa po stretnutí podľa AP Curry.

Vedúci tím Východnej konferencie Philadelphia 76ers podľahol doma New Yorku Knicks 96:103. Domácim chýbal líder tímu Joel Embiid, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Za hostí zaznamenal 31 bodov a 12 doskokov Julius Randle.

Prehral aj druhý najlepší tím východu Miami a to na palubovke Denveru 96:113. Za víťazných Nuggets si úradujúci MVP ligy Nikola Jokič zapísal triple double za 25 bodov, 15 doskokov, 10 asistencií, než ho rozhodca poslal predčasne pod sprchy za faul ramenom na Markieffa Morrisa.
Morris tri minúty pred koncom Jokiča tvrdo fauloval v stredovom kruhu a taktiež za to dostal diskvalifikačnú chybu. Srbský pivot sa nahneval a už po odpískaní zasiahol súpera nebezpečne do krku. "Cítim sa veľmi zle. Potreboval som sa ochrániť, no nemal som takto reagovať," prejavil po zápase ľútosť Jokič.

V súboji popredných tímov východu prehral Brooklyn na palubovke Chicaga 95:118 a ukončil päťzápasovú víťaznú šnúru. Bulls rozhodli o svojom triumfe v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali 42:17. Nets nestačil ani ďalší kvalitný výkon najlepšieho strelca sezóny Kevina Duranta, ktorý zapísal 38 bodov a 10 doskokov. Za víťazov dal najviac DeMar DeRozan - 28.

Los Angeles Lakers dokázali v sezóne až na štvrtý pokus uspieť v zápase, v ktorom nenastúpil LeBron James, Charlotte zdolali 126:123 po predĺžení. Russell Westbrook si pripísal triple double s poradovým číslom 185 v kariére. Mal hodnotu 17 bodov, 14 asistencií, 12 doskokov.

LA Lakers - Charlotte 126:123 pp

Philadelphia - New York 96:103

Chicago - Brooklyn 186:95

Memphis - Minnesota 125:118 pp

Dallas - New Orleans 108:92

Denver - Miami 113:96

Golden State - Atlanta 127:113

Sacramento - Phoenix 104:109