Keď sa má niečo pokaziť, tak sa to pokazí poriadne: Márquez vynechá aj záverečné preteky sezóny

Šesťnásobný majster sveta MotoGP Marc MárquezŠesťnásobný majster sveta MotoGP Marc Márquez Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

VALENCIA - Šesťnásobný majster sveta MotoGP Marc Márquez kvôli následkom pádu vynechá aj záverečné preteky sezóny vo Valencii. Španielsky jazdec továrenského tímu Honda má po otrase mozgu problémy so zrakom.

"Keď sa má niečo pokaziť, tak sa to pokazí poriadne. Po vyšetrení u lekára mi bola diagnostikovaná diplopia (dvojité videnie). Musíme byť trpezliví, ale ak som sa niečo naučil, tak je to, že musím na ťažkosti reagovať pozitívne," napísal na twitteri Márquez, ktorý vynechal prakticky celú minuloročnú sezónu kvôli zraneniu ruky.

Dvadsaťosemročný Márquez utrpel predminulú sobotu ľahký otras mozgu pri páde v tréningu na motokrosovom stroji. Kvôli následkom nehody vynechal už víkendovú Veľkú cenu Algarve a teraz oznámil, že nebude štartovať ani vo Valencii a v následných testoch v Jereze. V priebežnom poradí MS patrí víťazovi troch tohtoročných Grand Prix šieste miesto.

Viac o téme: Marc Márquez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy