Vlhová ide príkladom: Výzva na vakcínu! Nečítala som hlúpe názory…

Petra Vlhová počas tlačovej konferencie pred sezónou 2021/22Petra Vlhová počas tlačovej konferencie pred sezónou 2021/22 Zdroj: Športky/Martin Bublavý

BRATISLAVA - Viac ako 1300 zdravotníkov z nemocníc sa postavilo za verejnú výzvu obyvateľom krajiny na podporu očkovania proti ochoreniu COVID-19. V liste verejnosti zdôrazňujú, že do nemocníc sa dostávajú čoraz mladší pacienti a nemocnice musia pristupovať k obmedzovaniu takzvanej bielej medicíny. Na zhoršenú pandemickú situáciu reagovala aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

Obhajkyňa celkového prvenstva v SP v zjazdovom lyžovaní vo svojom príbehu na instagrame zdieľala výzvu zdravotníkov a pridala k nej aj vlastné stanovisko. 

"Chcela by som to zdieľať len so slovami: Ľudia, zaočkujte sa, prosím. Ja som zaočkovaná, išla som dobrovoľne hneď v apríli s tým, že sa chcem zaočkovať a nečítala som žiadne hlúpe názory. Som vrcholový športovec, ktorý ide veľakrát za hranice svojich možností a nevidím žiadny rozdiel pred a po očkovaní. Akurát to, že chránim seba a mojich najbližších a v neposlednom rade všetkých ostatných ľudí. Nevadí mi ,ak ma vy neočkovaní budete odsudzovať, ale verím, že sa aspoň nad tým zamyslíte a prehodnotíte svoj názor," napísala Petra Vlhová. 

Vlhová ide príkladom: Výzva Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Petra Vlhová

Viac o téme: Petra Vlhová Očkovanie Vakcína
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Instagram/Petra Vlhová
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy