Ležala na zemi, objímala svojho psa a plakala: Olympiáda prišla o veľkú hviezdu

Linn SvahnováLinn Svahnová Zdroj: TASR/AP

ŠTOKHOLM - Elitná švédska bežkyňa na lyžiach Linn Svahnová príde kvôli problémom s ramenom o februárové hry v Pekingu. Majiteľka malého krištáľového glóbusu za šprintérske hodnotenie zo sezóny Svetového pohára 2019/20 sa po februárovom zranení v septembri podrobila operácii a rameno stále nie je v takom stave, aby mohla pretekať na olympiáde.

"Včera som len ležala na zemi, objímala svojho psa a plakala," priznala dvadsaťjedenročná Svahnová pre denník Expressen. Rameno si poranila už vo februári pri Svetovom pohári doma v Ulricehamne, kde vyhrala šprint dvojíc. Chvíľu potom ešte víťazka deviatich individuálnych pretekov SP behala naplno ďalej, čo bolo zle.

"Je to ťažké, keď máte pred sebou nejaký sen a vy len vidíte, ako mizne," uviedla Svahnová s tým, že túto informáciu dlho spracovávala a nebola ochotná o tom hovoriť."Dokážem zdvihnúť šálku kávy, ale panvicu nie."

Išla na majstrovstvá sveta do Oberstdorfu a obsadila 11. miesto. Štartovala aj na SP v Engadine, tam už výrazne zaostávala. "To, že som si nenechala rameno skontrolovať, bolo zlé rozhodnutie. Zodpovednosť leží na mne aj mojom okolí," ľutovala. V septembri nakoniec podstúpila operáciu a dnes prezradila, že olympijské hry nestihne.

Viac o téme: Linn Svahnová ZOH v Pekingu
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy