Nadviažu na mužov? Slovenky čaká záverečný turnaj kvalifikácie na ZOH 2022

Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie žien pred kvalifikáciou na ZOH
Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie žien pred kvalifikáciou na ZOH Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenské hokejové reprezentantky čaká na záverečnom turnaji kvalifikácie ZOH 2022 kľúčový zápas už v úvode. Vo štvrtok 11. novembra nastúpia proti domácim Švédkam, ktoré patria k favoritkám na postup. O dva dni neskôr si zmerajú sily s Francúzkami a na záver nastúpia 14. novembra proti hráčkam Kórejskej republiky. Účasť pod piatimi kruhmi si vybojuje iba víťaz skupiny.

Hokejistky sa pokúsia napodobniť svojich mužských kolegov a postúpiť na zimné olympijské hry do Pekingu. Slovenky sa od začiatku novembra pripravovali na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove, potom sa 7. novembra presunuli do švédskej Luley, kde ich čaká vo štvrtok nesmierne dôležitý štart kvalifikácie. Organizátori otestovali hráčky po prílete PCR testami a potom ich pustili do tímovej "bubliny".

"Venujeme sa už väčšinou iba systémovým veciam, ktoré by sme chceli využiť v zápase. Tréneri si boli pozrieť prípravný zápas Švédiek s Francúzkami, tak niečo odsledovali a na základe toho nás pripravujú. Stále nám prízvukujú, že sa dá zdolať každý súper, aby sme každá jedna verili v naše schopnosti a v schopnosti nášho tímu," povedala Anna Mária Suráková.

Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Po viacerých tréningových jednotkách a modelovanom tréningovom dueli musel trénerský štáb ešte pred odletom vyradiť zo širšieho nominačného zoznamu s 27 menami tri hokejistky. Na finálny zoznam sa napokon nedostali Hana Fančovičová, Iveta Klimášová a Nikola Nemčeková. Na severe Európy už hráčky tvoria dobrý kolektív. "Myslím si, že v kabíne nám to funguje super. Máme pohodičku, veľa zábavy, ale, samozrejme, uvedomujeme si, prečo sme sem prišli. Stres zatiaľ nie je, ale ten zdravý rešpekt pred dôležitým zápasom asi príde, no musíme si veriť a ísť bojovať," prezradila Suráková.

Sme motivované

Predchádzajúca účasť slovenských hokejistiek na ZOH sa datuje do Vancouveru 2010. Vo výbere vtedy figurovala jediná hráčka zo súčasného kádra, kapitánka Nicol Lucák Čupková. V tíme je však aj ďalšia účastníčka ZOH, Iveta Frühaufová pôsobí v realizačnom tíme ako konzultantka. "Obe nám opísali veľa pocitov, zážitkov a odovzdali veľa skúseností. Povedali, že je to slovami neopísateľné. Pri vyslovení ´ísť na olympiádu´ mám husiu kožu a to asi väčšina dievčat, ktoré sú tu. Preto sme motivované a pripravené urobiť všetko pre to, aby sme na ňu postúpili," uzavrela Suráková.

Nominácia Sloveniek na finálovú olympijskú kvalifikáciu žien vo Švédsku:

Lucia Drábeková, Lucia Halušková, Romana Halušková, Lucia Ištocyová, Tatiana Korenková, Lívia Kubeková, Júlia Matejková, Sofia Vysokajová (všetky HC ŠKP Bratislava), Laura Medviďová (HK Mládež Michalovce/ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Nikola Zimková (HK Lokomotíva Nové Zámky/HC ŠKP Bratislava), Paula Cagáňová (HK Iskra Partizánske/HC ŠKP Bratislava), Emília Leskovianská (HK Poprad/HC ŠKP Bratislava), Laura Šulíková (ŽHK Poprad/HC ŠKP Bratislava), Annamária Suráková (HC OSY Spišská Nová Ves), Andrea Orolíková (ŽHKm Zvolen/HC ŠKP Bratislava), Nicol LUCÁK ČUPKOVÁ (Agidel Ufa), Viktória Naskalová (SC Reinach), Kristína Fáberová (EHC Zunzgen-Sissach), Rebeka Sádecká (Hammarby IF Štokholm), Lucia Záborská (Hammarby IF Štokholm), Lenka Čurmová (Metropolitan Riveters), Romana Košecká (Metropolitan Riveters). Simone Bednáriková (Team IllinoisJ, Janka Hlinková (Connecticut Whale)

Viac o téme: Slovensko Ženy Anna Mária Suráková ZOH 2022 v Pekingu
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy