Estónska kométa žiari aj na MS WTA Tour: Nezastavila ju ani česká šampiónka Roland Garros!

Estónska tenistka Anett KontaveitováEstónska tenistka Anett Kontaveitová Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

GUADALAJARA - Estónka Anett Kontaveitová ako ôsma nasadená zvíťazila na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare nad turnajovou dvojkou Barborou Krejčíkovou z Česka 6:3 a 6:4. Víťazka Roland Garros Krejčíková hrá na turnaji prvýkrát vo dvojhre, celkovo už tretíkrát. V prvom sete sa jej nedarilo podľa predstáv a prehrala ho po polhodine 3:6. O podanie prišla vo štvrtom geme a počas prvého dejstva si nevybojovala ani jeden brejkbal.

Estónka potvrdila dobrú formu, keď v októbri vyhrala turnaje v Kluži a Moskve, aj v druhom sete. Hneď v jeho prvej hre súperke vzala servis a zápas dotiahla do víťazného konca. Pri svojom debute na tomto turnaji tak hneď dokázala získať prvé víťazstvo. Bol to prvý vzájomný duel oboch protagonistiek.

Plíšková má ďalší skalp Muguruzovej

Česká tenistka Karolína Plíšková má za sebou úspešný vstup do MS WTA Tour v mexickej Guadalajare. V stredajšom úvodnom zápase na turnaji majsteriek zvíťazila v skupine Teotihuacán nad Španielkou Garbine Muguruzovou 4:6, 6:2, 7:6 (6). V jedenástom vzájomnom súboji sa zrodilo už deviate víťazstvo Plíškovej nad dvojnásobnou grandslamovou šampiónkou.

Česká tenistka Karolína Plíšková Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

"V prvom sete sa mi nedarilo dobre reagovať na hru súperky. Potom som zlepšila servis a získala niekoľko dôležitých bodov priamo z podania. V treťom sete to bol boj o každú loptičku. Mám veľkú radosť, že som to napokon dotiahla do víťazného konca," citovala agentúra AFP Plíškovú, ktorá štartuje na MS WTA Tour piatykrát v kariére. V rokoch 2018 a 2019 to dotiahla do semifinále, vlani sa turnaj pre pandémiu koronavírusu nekonal.