NHL zasiahol ďalší škandál: Generálny manažér Anaheimu pod tlakom rezignoval

Bob MurrayBob Murray Zdroj: SITA/AP/Damian Dovarganes

ANAHEIM - Bob Murray kvôli nevhodnému správaniu v klube odstúpil po 13 rokoch z funkcie generálneho manažéra a viceprezidenta tímu NHL Anaheim Ducks. Šesťdesiatročný kanadský hokejový funkcionár zároveň uviedol, že nastúpi do liečebného programu kvôli závislosti na alkohole.

Murray rezignoval niekoľko hodín po tom, čo Ducks oznámili, že ho dočasne postavili mimo služby. Predtým kalifornský tím poveril nezávislú právnu firmu, aby preverila obvinenie, že Murray verbálne týral pracovníka klubu.

"Chcem sa ospravedlniť všetkým, ktorí boli nepriaznivo ovplyvnení mojím správaním. Predsavzal som si, že urobím vo svojom živote zmeny a začnem tým, že začnem liečebný program. Chcem zlepšiť svoj život pre dobro svojej rodiny a priateľov," uviedol Murray v tlačovom vyhlásení.

Klub, ktorý sa za Murrayho správanie ospravedlnil, menoval do funkcie generálneho manažéra dočasne Jeffa Solomona.

Bývalý hokejista NHL Murray pôsobil v Anaheime od roku 2005 a s Ducks oslavoval v roku 2007 Stanley Cup. O rok neskôr sa stal generálnym manažérom a bol v tejto pozícii tretí najdlhšie slúžiaci v lige. V roku 2014 bol vyhlásený za najlepšieho generálneho manažéra sezóny.

NHL po Murrayho rezignácii uviedla, že obvinenie z nevhodného správania bolo nahlásené na jej špeciálnu telefónnu linku, ktorá bola na tento účel zriadená. V októbri vedenie súťaže potrestalo pokutou dva milióny dolárov Chicago Blackhawks za to, že nedostatočne v roku 2010 reagovalo na informáciu o sexuálnom napadnutí hráča Kylea Beacha vtedajším videokoučom Bradom Aldrichom. Škandál viedol k rezignácii generálneho manažéra Blackhawks Stana Bowmana a trénera Floridy Joela Quennevillea, ktorý bol v čase udalostí koučom Chicaga.

Viac o téme: Anaheim Ducks Bob Murray
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy