Polícia odhalila motív tragickej samovraždy: Pašek cítil vinu za smrť Sádeckého!

Zosnulý Dušan Pašek ml. Zosnulý Dušan Pašek ml. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Bývalý generálny riaditeľ a viceprezident IClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek ml. bol nájdený mŕtvy po tom, čo spáchal samovraždu. To sa stalo pár dní po tom, ako zomrel hráč Bratislavy Capitals Boris Sádecký. Samovražda tridsaťšesťročného Pašeka mala podľa zistení polície úzku spojitosť práve s úmrtím Sádeckého.

Informoval o tom Denník Pravda, ktorému to potvrdil vysoko postavený zdroj z polície. Ten prezradil, že zosnulý Pašek cítil podiel viny: „Z obsahu listu vyplýva, že šéf klubu prevzal zodpovednosť za smrť hokejistu. Za vinníka jeho tragédie v mladom veku označil seba," uviedol nemenovaný zdroj.

Sádecký sa už spočiatku sezóny necítil po zdravotnej stránke najkomfortnejšie, no zároveň nemal podozrenie, že by s jeho srdcom malo byť niečo v neporiadku. O tom, ako ďalej postupovať, sa hokejový útočník radil aj s Pašekom, ktorý mu odporučil, aby hral. Po tomto rozhovore sa Sádecký rozhodol svoj zdravotný stav nepreveriť.

Po zápase s Dornbirnom a následnom úmrtí Sádeckého v nemocnici bol Pašek podľa svedkov nesvoj. „Svedkovia, ktorí s ním boli v kontakte po smrti Sádeckého, zhodne potvrdili, že tragédia ním otriasla. Prejavovalo sa to aj tým, že fajčil jednu cigaretu za druhou," povedal policajný zdroj.

Viac o téme: Dušan Pašek Boris Sádecký IClinic Bratislava Capitals
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, šport.pravda.sk

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy