VIDEO To je valec! Estónsky zázrak preletel do semifinále, Muguruzová udržala šance na postup

Estónska tenistka Anett Kontaveitová Estónska tenistka Anett Kontaveitová Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

GUADALAJARA - Estónska tenistka Anett Kontaveitová sa stala prvou semifinalistkou na MS WTA Tour v mexickej Guadalajare. Ôsma nasadená hráčka uspela aj vo svojom druhom zápase skupiny Teotihuacán, keď v piatok zdolala tretiu nasadenú Češku Karolínu Plíškovú hladko 6:4, 6:0.

Prvý set bol vyrovnaný do stavu 4:4, Kontaveitová následne udržala svoje podanie a vzápätí v desiatom geme zobrala súperke servis. V druhom dejstve na dvorci dominovala a Plíškovej uštedrila "kanára". Víťaznú sériu natiahla na 12 zápasov, z uplynulých 30 vystúpení odišla z kurtu ako zdolaná len dvakrát. "Naozaj sa snažím užívať si každú chvíľu na kurte. Cítim sa výborne a verím si na každú súperku. Myslím si, že zdravé sebavedomie mi pomáha k dosahovaniu týchto výsledkov," okomentovala svoju súčasnú formu Kontaveitová.

Šiesta nasadená Španielka Garbine Muguruzová po úvodnej prehre s Plíškovou potrebovala uspieť proti ďalšej českej tenistke Barbore Krejčíkovej. Prvý set s dvojkou záverečného podujatia sezóny síce prehrala, v ďalšom priebehu však zlepšila hru a napokon zvíťazila 2:6, 6:3, 6:4. Vďaka obratu zostala v hre o postup do semifinále. V nedeľu musí zdolať Kontaveitovú a dúfať v pomoc Krejčíkovej, ktorú čaká derby s Plíškovou. Stále postúpiť môže aj Krejčíková, potrebuje však vyhrať v dvoch setoch a zároveň musí Kontaveitová zdolať Muguruzovú.

Garbine Muguruzová Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Refugio Ruiz

"Prvý zápas na turnaji som prehrala po tuhom boji a iné to nebolo ani dnes. Našťastie, tentoraz to pre mňa dopadlo dobre. Som šťastná, ako som zvládla ťažké okamihy v zápase," citovala agentúra AFP dvojnásobnú grandslamovú šampiónku Muguruzovú.