Jubilujúci Škriniar sa na Malte dočká veľkej pocty, Tarkovič s neistotou: Je to absolútne otvorené

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič počas tréningu pred štvrtkovým  kvalifikačným zápasom H-skupiny o postup na MS 2022 Slovensko - Slovinsko v SenciTréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič počas tréningu pred štvrtkovým kvalifikačným zápasom H-skupiny o postup na MS 2022 Slovensko - Slovinsko v Senci Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TA´QALI - Stopér Milan Škriniar absolvuje na Malte jubilejný 50. štart v slovenskej futbalovej reprezentácii a pri tejto príležitosti si navlečie kapitánsku pásku. V nedeľnom záverečnom dueli v H-skupine kvalifikácie MS 2022 (15.00) totiž budú z rôznych dôvodov chýbať kapitán Marek Hamšík aj jeho zástupcovia Juraj Kucka s Petrom Pekaríkom.

"Som hrdý na to číslo a verím, že ešte nejaké zápisy pridám. Nebude to jednoduchý zápas, presvedčili sme sa v marci na vlastnej koži, že Malťania vedia organizovane brániť aj streliť góly. Nám dali dva a ako jedinému papierovému favoritovi zobrali body. Poučení vieme, že musíme hrať našu hru, samozrejme chceme vyhrať," povedal na sobotnej predzápasovej tlačovej konferencii 26-ročný obranca Interu Miláno, citoval ho oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slováci už dlhšie nemajú šancu postúpiť na záverečný turnaj do Kataru, ale na ihrisko outsidera pricestovali s jednoznačným cieľom zvíťaziť. V domácom prostredí s ním iba remizovali 2:2 "Podstatné je, aby to neostalo len v rovine slovných výziev, keďže sme neboli v tomto smere vždy stopercentní a neraz sa nám to vypomstilo. V tejto kvalifikácii strelila Malta deväť gólov, my jedenásť... Máme čo naprávať v súboji s týmto súperom. Kvalita je na našej strane, ale musíme ju potvrdiť na ihrisku a v zápase," vyhlásil Tarkovič.

Je to absolútne otvorené

Slovensko bojuje o konečnú tretiu priečku v tabuľke, rovnaký počet bodov a o gól horšie skóre má na konte Slovinsko, ktoré hostí Cyprus. "Je to absolútne otvorené. Bude nasledovať analýza celého náročného roka, v ktorom sme odohrali trinásť ťažkých zápasov prakticky bez možnosti skúšania v prípravných dueloch, do toho sa pridala korona," dodal Tarkovič pred posledným vystúpením pred vypršaním jeho zmluvy.

Viac o téme: Marek Hamšík Slovensko Juraj Kucka Milan Škriniar Malta Peter Pekarík
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy