VIDEO Iba 16-ročný talent Ruska ohúril hokejový svet: Nevídanou parádou zosadil z trónu Ovečkina!

Iba 16-ročný Matvei Mičkov sa v drese Ruska zaskvel krásnym gólomIba 16-ročný Matvei Mičkov sa v drese Ruska zaskvel krásnym gólom Zdroj: Profimedia

HELSINKI - Švédski hokejisti zvládli na turnaji Karjala Cup aj druhé stretnutie a po úvodnej výhre nad českým tímom dnes v Helsinkách porazili Rusko 4:2.

Mladá zborná je naopak na úvodnom podniku Euro Hockey Tour bez bodu, hoci favoritovi statočne vzdorovala a v prvej polovici stretnutia sa jej podarilo dvakrát vyrovnať. Dva góly víťazov dal útočník Carl Klingberg.

Ruský výber, na ktorého striedačke po náhlom odchode hlavného trénera Olega Brataša zaskočil Sergej Zubov, držal so Švédmi dlho krok. A to aj vďaka brankárovi Askarovovi, ktorý po šiestich minútach zlikvidoval sólo Frederika Olofssona, ktorý mohol využiť v oslabení obrovskú chybu Rusov pri rozohrávke na vlastnej modrej čiare. Početnú výhodu potom mali aj Švédi a čoskoro po jej skončení otvoril skóre zakončením zblízka Bengtsson.

Lakrosovou parádou prekonal rekordného Ovečkina

Z druhej tretiny ubehlo len 77 sekúnd a bolo vyrovnané vďaka výstavnému gólu Mičkova. Obrovský ruský talent, ktorý za mesiac oslávi iba 17. narodeniny, nabral za švédskou bránkou odrazený puk pohotovo na čepeľ a florbalovým zakončením nachytal Lindvalla. Mičkov sa stal najmladším strelcom v histórii ruskej reprezentácie. O rekord pripravil kanoniera Ovečkina, ktorý sa presadil v roku 2003 vo veku 17 rokov a 11 mesiacov.

Rusi si síce vyrovnanie neužili príliš dlho, pretože už v 24. minúte sa trafil Klingberg, ale o ďalších 85 sekúnd neskôr bolo znovu vyrovnané zásluhou Galimova. Švédi sa po polovici stretnutia ubránili v ďalšom oslabení a v 35. minúte znovu udreli, keď sa presadil podareným tečom na bránkovisku dôrazný Lander.

Ešte do druhej prestávky mohol vyrovnať Chusnutdinov, lenže Lindvall bol proti. Potom, čo Rusi na začiatku tretej časti nevyužili presilovku, už Švédi zápas kontrolovali. Klingberg pridal v 47. minúte po krásnej akcii poistku, v 56. minúte ešte trafil tyčku Pudas.

Viac o téme: Rusko Švédsko Karjala Cup 2021 Matvei Mičkov