Hamilton s obdivuhodnou stíhacou jazdou, kvalifikačný šprint pred VC Brazílie korisťou Bottasa

Valtteri Bottas vyhral kvalifikačný šprint pred Veľkou cenou BrazílieValtteri Bottas vyhral kvalifikačný šprint pred Veľkou cenou Brazílie Zdroj: SITA/AP/Lars Baron

SAO PAULO - Fínsky pilot Valtteri Bottas na Mercedese zvíťazil v sobotnom kvalifikačnom šprinte pred Veľkou cenou Brazílie motoristického seriálu MS F1.

Po 24 kolách na okruhu Interlagos v Sao Paule si vybojoval tri body a pole position. Z druhého miesta v nedeľu o 18.00 SEČ vyštartuje líder celkového poradia Max Verstappen z Holandska (Red Bull), tretiu pozíciu na štartovom rošte si vyjazdil Španiel Carlos Sainz (Ferrari).

Obdivuhodná stíhacia jazda Hamiltona

Sedemnásobný majster sveta a Bottasov tímový kolega Lewis Hamilton z Veľkej Británie predviedol obdivuhodnú stíhaciu jazdu a z poslednej dvadsiatej priečky sa prepracoval na piate miesto. "Šprintovať" začal z poslednej pozície pre porušenie pravidiel pri využití DRS, za ktoré ho diskvalifikovali z piatkovej kvalifikácie. Po výmene motora odštartuje VC Brazílie o päť priečok nižšie.

Viac o téme: Mercedes Valtteri Bottas Veľká cena Brazílie F1