Česko sa napriek výhre Walesu raduje: Barážovú istotu našim susedom zariadil francúzsky uragán

Českí futbalisti Patrik Schick (vľavo) a Tomáš Wiesner sa tešia po strelení góluČeskí futbalisti Patrik Schick (vľavo) a Tomáš Wiesner sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Roman Kruchinin

PRAHA - Českí futbaloví reprezentanti majú istotu, že si zahrajú marcovú baráž o postup na MS 2022 v Katare. Definitívne o tom rozhodlo sobotňajšie suverénne víťazstvo Francúzska nad Kazachstanom 8:0 v kvalifikačnej D-skupine. Vďaka nemu sa zverenci trénera Jaroslava Šilhavého dostanú do play off prinajhoršom ako jeden z dvoch víťazov skupín Ligy národov.

Priamo na šampionát postúpia z Európy iba víťazi kvalifikačných skupín, tímy na druhých priečkach čaká play off. Do nej sa dostanú ešte dvaja najlepší víťazi skupín LN, ktorí v kvalifikácii neuspeli. Česi síce po výhre Walesu nad Bieloruskom 5:1 klesli v E-skupine pred utorkovým záverečným duelom s Estónskom na tretie miesto, ale o play off už neprídu. Vďaka vlaňajšiemu prvenstvu v skupine B2 Ligy národov by boli medzi dvomi postupujúcimi do baráže.

Stále majú šancu na druhú priečku

Česi stále ešte môžu vo svojej kvalifikačnej skupine obsadiť druhé miesto, potrebujú však v utorok nielen zdolať Estónsko, ale zároveň aj dúfať, že Wales prehrá s už istým víťazom skupiny Belgickom. V prípade rovnosti bodov by rozhodovalo skóre a Walesania majú momentálne o dva góly lepší rozdiel v skóre než ČR.

Šilhavého tím bol v poradí víťazov LN na siedmej pozícii za Francúzskom, Belgickom, Talianskom, Španielskom (Liga A), Walesom a Rakúskom (Liga B). Po výhre Francúzska je už jasné, že minimálne päť z týchto šiestich tímov skončí v kvalifikácii najhoršie na druhom mieste. Žreb play off sa uskutoční 26. novembra.

Viac o téme: Česko Kazachstan Francúzsko Wales
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy